Home Australian Open Je*ať: Grandslamový šampión Nick Kyrgios opäť raz všetkým poriadne naložil

Je*ať: Grandslamový šampión Nick Kyrgios opäť raz všetkým poriadne naložil

by Majo Malinovský
Nick Kyrgios

MELBOURNE – Pustil sa do médií aj finálového súpera a krajana Maxa Purcella. Horkokrvný austrálsky šoumen Nick Kyrgios opäť raz všetkým poriadne naložil.


Z nudnej štvorhry poriadna šou

Po iné roky tradične dosť nudná a divácky neatraktívna deblová súťaž nabrala v tomto ročníku Australian Open absolútne iný rozmer a postaral sa o to domáci pár Nick Kyrgios a Thanasi Kokkinakis. Práve títo dvaja sa v Melbourne dočkali svojej premiérovej grandslamovej trofeje a práve oni pritiahli na tribúny množstvo fanúšikov.

VIDEO Šoumen Kyrgios opäť dostal Arénu Roda Lavera do varu: Chlapci dnes budú v noci žiť, takže dámy poďte

Ich neraz poriadne hlučné fandenie, ale značne prekážalo súperom, keď napríklad Michael Venus označil štvrťfinálový súboj po boku Puetza proti domácemu páru za cirkus a Kyrgiosa za akýsi spúšťač toho besnenia fanúšikov na tribúnach.Výhrady mal aj finálový účastník domáci Max Purcell, ktorý po boku Ebdena v boji o grandslamovú trofej dvojici Special K podľahli v dvoch setoch. “Myslím si, že to bolo skvelé na predaj lístkov tu, ale nie som si istý ako to bolo prijaté mimo Austrálie,” uviedol neúspešný finalista, ktorý dodal, že inak veľmi rád hrá pred početným publikom a jedným dychom dodal: “Ak ste sledovali niektoré zo zápasov Nicka a Thanasiho a nepatríte k domácim, možno šiel tenis trochu mimo vás,” čím narážal na to, že v zápasoch Kyrgiosa išlo skôr o šou a zábavu ako samotnú hru.

Nick Kyrgios a Thanasi Kokkinakis
Nick Kyrgios a Thanasi Kokkinakis (Foto: TASR/AP – Simon Baker)

Kyrgios mu naložil

Táto reakcia pochopiteľne nenechala chladným Kyrgiosa, ktorý prostredníctvom príbehom na Instagrame dosť zlomyseľne zareagoval na komentáre finálového súpera. Na adresu Purcella uviedol, že ľudia by radšej sledovali ako schne farba ako jeho štýl hry a označil ho za plačka: “Čo sa týka teba a tvojich komentárov po zápase, ty plačko, tak zjavne nemáš ani poňatia o zábave a športe,” pustil sa do súpera Kyrgios.

VIDEO Šoumen Kyrgios sa dočkal: Na Australian Open oslávil zisk prvej grandslamovej trofeje

“Ak si si nevšimol, existuje dôvod, prečo ľudia radi chodia na moje zápasy a je to preto, že úroveň mojej hry sa naozaj oplatí sledovať. Keď nabudúce prehráš ďalšie grandslamové finále, mal by si skloniť hlavu a pokúsiť sa prísť na to, ako lepšie zahrať dôležité body,” naložil ďalej finálovému rivalovi austrálsky búrlivák.Thanasi Kokkinakis, Nick Kyrgios, Max Purcell a Matthew Ebden po finálovom súboji (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Na mušku prišli aj médiá

Kyrgios pokračoval v tvrdých komentároch aj na adresu médií, pretože niektorí komentátori považovali jeho výroky týkajúce sa grandslamovej šampiónky Ash Bartyovej za neúctivé. “Je*ať médiá. Úprimne, nič neúctivé voči Ash Bartyovej som nepovedal, len som povedal, že tento rok tu bolo úžasné publikum a mal som pocit, že sme s Thanasim boli jeho veľkou súčasťou. Otec Ash za mnou prišiel a sám mi to povedal,” obhajoval Kyrgios predošlé výroky na adresu grandslamovej šampiónky.

“Povedal som len to, že keď ma ľudia sledujú po celom svete, štadióny sú plné, vyrastal som s Ash a vždy som poznal jej potenciál,” uzavrel kritiku novopečený grandslamový šampión Kyrgios.

Nick Kyrgios, Thanasi Kokkinakis
Nick Kyrgios (vpravo) a Thanasi Kokkinakis pózujú s ich prvou grandslamovou trofejou (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − 7 =