Home Audio/video VIDEO Zverev po prehre s Medvedevom: V piatok budem jeho fanúšikom číslo jedna, ruský líder skupiny reaguje

VIDEO Zverev po prehre s Medvedevom: V piatok budem jeho fanúšikom číslo jedna, ruský líder skupiny reaguje

by Majo Malinovský
Alexander Zverev, Turnaj majstrov 2023, ATP Nitto Finals 2023

TURÍN – Nemecký tenista Alexander Zverev po úvodnej výhre v červenej skupine Turnaja majstrov podľahol v druhom vystúpení ruskému súperovi Daniilovi Medvedevovi 0:2 na sety.

Zverev síce stratil podanie hneď v prvej hre, ale dokázal brejknúť súpera a prvý set dotiahol až do tajbrejku, v ktorom dokonca podával na víťazstvo, ale po dvoch zahodených setbaloch sa z triumfu 9:7 radoval Medvedev a následne získal aj druhý set (6:4) a vôbec ako prvý hráč si v Turíne zaistil istotu postupu do semifinále.

Daniil Medvedev, Turnaj majstrov 2023, Turín
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Zverev potrebuje triumf Medvedeva

Boj o druhú semifinálovú miestenku v skupine sľubuje zaujímavý boj, keď od 14:30 nastúpi na kurt Medvedev proti Alcarazovi a na istotu prvého miesta v skupine potrebuje uhrať aspoň set. Španiel, ktorý v prvom dueli po vyhratom tajbrejku prehral ďalšie dva sety so Zverevom, potrebuje na istotu semifinále zvíťaziť a v neskoršom súboji Zvereva s Rubľovom by tak už prakticky o nič nešlo, pretože Nemec by definitívne stratil postupové nádeje.

Alexander Zverev, Turnaj majstrov 2023, ATP Nitto Finals 2023
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Medvedev reagoval

“V piatok budem Daniilovým fanúšikom číslo jedna. To je samozrejme zmena. Uvidíme, ako to dopadne, pretože teraz to nezávisí len na mne. Daniil hrá veľmi dobre a myslím, že má veľkú šancu vyhrať. Ak to dokáže, musím byť pripravený a sústredený, aby som potom porazil Andreja,” uviedol Zverev pred záverečnými duelmi skupiny.

“Je to normálne, že chce prejsť a síce nepoznám všetky možné scenáre, ale určite, ak porazím Carlosa, bude to pre neho to najlepšie, takže je to normálne, ja by som bol rovnaký,” reagoval s úsmevom Medvedev na slová Zvereva.

“Viem si predstaviť ako sleduje zápas a ako sa pýta, prečo chyboval a rovnako keď body získam. Budem bojovať zo všetkých síl, ale proti Carlosovi to nie je ľahké. Je tu rýchly kurt, tak to môže byť zaujímavé hlavne keď po tri a pol hodinách nechceš asi hrať tajbrejk tretieho setu a na ďalší deň musíť hrať. Ale keď to zoberieš oddychovo a zoberieš zápas na ľahšiu váhu, môžeš stratiť celý rytmus,” dodal líder skupiny k záverečnému zápasu.“Dnes hral lepšie ako pred dvomi dňami a ako som povedal na US Open, proti nemu je potrebné hrať čo najlepšie, musím dobre podávať, čo sa tu na rozdiel od Indian Wells dá, môžem zbierať esá ako to robil Sasha v zápase s ním, potrebujem hrať rýchlo a získavať víťazné údery skôr, ako to zakončí on. Dnes zahral dobre a pre mňa to bude dobré pokračovanie testu, keď po dvoch porazených kvalitných súperoch sa pokúsim zdolať ďalšieho,” načrtol Medvedev účinnú taktiku vedúcu k triumfu.

Alcaraz môže postúpiť aj napriek prehre

Alcaraza v hre o postup udrží aj prípadná prehra s lídrom skupiny, pretože Zverev na postup do semifinále potrebuje zdolať už nemotivovaného Rubľova, ktorý už nemá ani teoretickú šancu na prienik do semifinále. Na druhej strane to pre Nemca nemusí byť až taká jednoduchá úloha, pretože s ruským súperom prehral všetky tri vzájomné súboje v tomto roku a uhral v nich len jediný set aj to až v tajbrejku.

Zdroj: ts

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × two =