Home Audio/video VIDEO Medvedev prvým semifinalistom Turnaja majstrov: Po Rubľovovi set nestratil ani so Zverevom

Daniil Medvedev, Turnaj majstrov 2023, Turín

TURÍN – Ruský tenista Daniil Medvedev si ako prvý zaistil postup do semifinále na Turnaji majstrov v Turíne.

Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Vo svojom druhom vystúpení na podujatí zvíťazil v červenej skupine nad Alexandrom Zverevom 7:6 (7), 6:4. Nemec v piatok nastúpi v záverečnom dueli proti už istému nepostupujúcemu Andrejovi Rubľovovi, Alcaraz na postup do semifinále potrebuje zdolať už istého postupujúceho Medvedeva.

Zverev nezačal súboj ideálne, hneď v prvom geme stratil podanie. Dokázal však prelomiť súpera na 3:3 a prvý set sa rozhodoval v tajbrejku. V ňom viedol nemecký tenista už 4:1, no Medvedev sa nevzdal, odvrátil dva setbaly a premenil hneď svoj prvý na 9:7. Aj druhý set priniesol vyrovnaný súboj. Obaja hráči výborne podávali a až v deviatej hre sa dostal k prvému brejkbalu v sete Zverev. Nevyužil ho, Medvedev v ďalšom geme hneď svoj prvý áno a premenil tak aj svoj úvodný mečbal.

“Bol to psychicky veľmi náročný zápas. Začal som veľmi dobre. On ako keby ešte nebol na kurte, ale v jednom momente zrýchlil svoju hru a v tomto momente som z nejakého dôvodu začal hrať na krátky čas trochu horšie. Som rád, že sa mi podarilo zlepšiť na konci prvého setu. Koncovky oboch setov boli veľmi tesné. V tajbrejku mal pri svojom podaní setbal. Som šťastný, že sa mi podarilo vyhrať,” povedal Medvedev podľa DPA.

Turnaj majstrov – červená skupina: Daniil Medvedev (Rus.-3) – Alexander Zverev (Nem.-7) 7:6 (7), 6:4