Home Audio/video VIDEO Zverev po famóznom obrate triumfoval v Madride: Po prehratom tajbrejku nezložil zbrane a získal druhý madridský titul

Alexander Zverev

MADRID – Nemecký tenista Alexander Zverev triumfoval na antukovom turnaji v Madride druhýkrát v kariére. Vo finále zdolal Taliana Berrettiniho po setoch 6:7(8), 6:4 a 6:3.

Zverev mal dobrý vstup do zápasu, keď začal udržaným podaním a už na prvom geme Berrettiniho mal brejkbal, ktorý však nevyužil. V siedmej hre bol prekvapivo nemecký tenista tým hráčom, ktorý prišiel prvýkrát v zápase o servis, ale nasadená päťka kontrovala ribrejkom a bolo vyrovnané. O osude prvého setu tak musela rozhodovať až skrátená hra, kde Zverev prehrával už hrozivých 0-5, ale dokázal vyrovnať na 6-6, no koncovka patrila talianskemu tenistovi, ktorý po hodine a desiatich minútach viedol 1:0.

V druhom dejstve pokračoval výborný výkon oboch tenistov na servise, ale za stavu 4:4 Zverev našiel recept na podanie nasadenej osmičky a po udržanom servise vyrovnal na 1:1. Rozhodujúci set mal podobný scenár, Nemec naďalej ukážkovo zvládal svoje servisgemy, na príjme využil dve šance a zaslúžene triumfoval.

Zopakoval triumf z roku 2018

V Madride sa Zverevovi podarilo triumfovať pred tromi rokmi, keď vtedy vo finále zdolal Thiema 2:0 a ovládol celý turnaj bez straty setu.