Andy Murray
Andy Murray (Foto: TASR/AP - Peter Dejong)

Úprimná spoveď britského bojovníka Murrayho: Tenis si už neužívam, je to psychicky náročné

LONDÝN – Od polovice roku 2017 sa bývalá svetová jednotka Andy Murray výkonnostne trápi. V dôsledku zranenia absentoval dlhšiu dobu, podstúpil dve operácie, ale ani to ho neodradilo a vrátil sa na kurty. Brit v nedávnom rozhovore priznal, že viac ako so svojimi súpermi bojuje sám so sebou.


O necelý rok neskôr Murray dokonca vypadol z elitnej stovky a bol si vedomý toho, že jeho hlavným cieľom je znovu sa usadiť medzi užšou špičkou. To sa mu však nepodarilo, na začiatku roku 2019 podstúpil ďalšiu operáciu a návrat na kurty bol čoraz náročnejší.

Aktuálna sezóna mala byť pre Brita zlomová, ale opak je pravdou. Všetko začalo koncom januára, kedy bol Murray pozitívne testovaný na COVID-19 a musel sa vzdať účasti na Australian Open. Ako náhradu za úvodný grandslam sezóny si vybral turnaj v talianskom meste Biella, kde dokráčal až do finále. Následne sa presunul do Rotterdamu, kde sa zas a znovu ozvalo zranenie, ktoré ho vyradilo z hry.

Prioritou Roland Garros

Bývalá svetová jednotka plánuje návrat na Rolland Garros, ktorý štartuje už o dva týždne kvalifikáciou, kde bude štartovať aj Murray. „Je to len o bojovnosti a chcení, ja rozhodnem chcem hrať ďalej,“ povedal britský bojovník. „Zároveň však musím priznať, že si tenis neužívam tak, ako som si ho užíval pred pár rokmi,“ pokračoval.Na tenisovom trápení, ktoré ho už dlhšiu dobu sprevádza, dokáže nájsť stále pozitíva. „V posledných rokoch som videl svoje deti vyrastať, trávil som s nimi veľa času a vybudoval skvelé vzťahy, ktoré by som inak nemal šancu budovať,“ priznal aktuálne 123. hráč sveta.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič ukázal svoju veľkosť: Vo finále Roland Garros vstal z popola a po obrate zasadol na parížsky trón

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 1 =