Home Audio/video VIDEO Zmietla aj turnajovú jednotku: Rozbehnutá čínska kométa suverénne získala prvú trofej na okruhu WTA

VIDEO Zmietla aj turnajovú jednotku: Rozbehnutá čínska kométa suverénne získala prvú trofej na okruhu WTA

by Majo Malinovský
Lin Ču

SOUL – Turnaj série WTA 125k v juhokórejskom Soule suverénne ovládla Číňanka Ču Lin.


Čínska turnajová dvojka vo finálovom súboji dvoch najvyššie nasadených tenistiek pokorila francúzsku jednotku Kristinu Mladenovičovú, ktorej v úvodnom sete nadelila kanára. Ču Lin sa dočkala vôbec prvej trofeje na okruhu WTA a pri svojej fantastickej jazde dokonca v štyroch vystúpeniach nestratila ani jediný set.

Vo finálovom súboji s niekdajšou svetovou desiatkou mala Ču Lin raketový štart, keď na vlastnom podaní stratila len dva fiftíny a súperke sama dokázala zobrať podanie až trikrát. Druhý set bol vyrovnanejší, ale čínska víťazka dokázala otočiť z nepriaznivého stavu 2:4, keď v štyroch gemoch stratila celkovo len päť fiftýnov a radovala sa z veľkého obratu.

Najcennejšia trofej kariéryhttps://www.youtube.com/watch?v=NpaxiAAGfcw

Číňanka, ktorá má na konte 12 titulov na okruhu ITF, v Soule predviedla naozaj bravúrny tenis a okrem jedného tajbrejkového setu v semifinálovom súboji s Kulikovovou prakticky suverénne nedávala súperkam najmenšiu šancu. Prvá trofej na okruhu WTA je jednoznačne jej kariérnym úspechom, keď najcennejší titul predtým získala na turnaji ITF 100 v čínskom Šen-čene.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + 1 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy