Home Audio/video VIDEO Zahodený mečbal na podaní a totálny obrat súpera: Molčan vo Francúzsku stratil vyhratý zápas!

Alex Molčan, US Open 2023

ORLÉANS – Slovenský tenista Alex Molčan skončil na halovom podujatí vo francúzskom Orléans hneď na úvodnej prekážke.

Slovenskej singlovej jednotke vystavil stopku domáci Luca van Assche, ktorý ako turnajová dvojka otočil zápas s Molčanom, keď po hladko prehratom úvodnom sete 1:6 prehrával aj v tom druhom 1:4 aj 2:5, ale v deviatej hre na podaní Molčana odvrátil mečbal a brejkom sa vrátil do zápasu.

Domáci tenista následne zvládol tajbrejk, keď z 0:1 otočil na 5:1 vo svoj prospech a zvíťazil hladko 7:2. O osude tretieho rozhodujúceho dejstva rozhodol jediný brejk, na ktorý v šiestej hre dosiahol ako jediný domáci hráč, ktorý sa za dve hodiny aj 18 minút radoval z postupu do osemfinále, v ktorom naňho čaká taliansky súper Luca Nardi.

Molčan, ktorý pred nedávnom ohlásil definitívny koniec spolupráce s uznávaným trénerom Mariánom Vajdom, tak nenadviazal na dva daviscupové triumfy z Grécka, kde zdolal Skorilasa a senzačne aj svetovú päťku a domácu jednotku Stefanosa Tsitsipasa.

Alex Molčan – Luca van Assche (Fra – 2.) 6:1, (2)6:7, 3:6