Home Audio/video VIDEO Vykúzlil tenisový úder roka? Zničil ním Tsitsipasa, diváci neverili vlastným očiam!

Stefanos Tsitsipas

MIAMI – Grécka turnajová trojka Stefanos Tsitsipas vstúpil do prestížneho podujatia Masters v Miami trojsetovou výhrou 6:4, 6:7(5), 6:1 nad domácim Jeffreym Wolfom, ale favorit to mal chvíľami naozaj náročné.

Wolf, ktorý v tomto roku v Acapulcu uhral s Tsitsipasom v dvoch setoch len jedinú hru, sa do druhého kola prestížneho podujatia prebojoval bez straty setu, keď v kvalifikácii vyradil krajana Querreyho, Kazacha Popka a v prvom kole aj Nemca Altmaiera.

VIDEO Medvedev zdolal Murrayho, Kokkinakis v dráme predviedol nevídaný obrat

Nevídaný ľavoruký winner

Hlavne v druhom sete, ktorý napokon domáci tenista získal vo svoj prospech, bol Grékovi veľmi vyrovnaným súperom a v jedenástej hre druhého dejstva za vedenia 15:0 na podaní Gréka vykúzlil neuveriteľný ľavoručný víťazný forhend, ktorým zničil súpera a dostal do nemého úžasu divákov. “Vždy čakám, že odohrá životný zápas. Nemá čo stratiť. Dokážem si s tým poradiť, poznám to z vlastnej skúsenosti,” uviedol po trojsetovej výhre Tsitsipas.

Trénuje to?

Aj keď v poslednom sete už Grék jasne dominoval a Wolf na postup napokon nemohol ani pomýšľať, reakcie ľudí v hľadisku po jeho neuveriteľnom zásahu hovoria za všetko. A po zápase tak mal dôvody na úsmev aj napriek prehre, keď vysvetľoval ako sa zrodil jeho brilantný winner, ktorým nadchol tenisový svet.