Home Najdôležitejšie Kim Clijstersová chváli novú jednotku Swiatekovú a nepriamo kritizuje Raducanuovú

Kim Clijstersová chváli novú jednotku Swiatekovú a nepriamo kritizuje Raducanuovú

by Jaroslav Šípkar
Iga Swiateková

Legendárna Belgičanka Kim Clijstersová pochválila novú jednotku Igu Swiatekovú, zároveň kritizovala Britku Emmu Raducanuovú.


Po tom, ako Austrálčanka Ashleigh Bartyová prekvapujúco oznámila koniec kariéry a vzdala sa pozície svetovej jednotky, Poľka Iga Swiateková prebrala po nej pochodeň a stala sa novou kráľovnou ženského svetového tenisu. Belgičanka Kim Clijstersová chváli jej prístup a zároveň nepriamo kritizovala Emmu Raducanuovú, ktorej výkonnosť po zisku titulu na grandslamovom US Open strmo upadla.

„Je nádherné vidieť, ako Iga vyrastá ako hráčka. Existuje určitý typ zamerania, ktorý sa týka iba tenisu. Je tam drajv, ktorý veľmi obdivujem, drajv, ktorý uznávam. Mala výborné výsledky v minulosti, no stále sa chce zlepšovať,” chválila legendárna Clijstersová Swiatekovú pre oficiálny web WTA.

„Videli sme iných, ktorí spravili krok späť a povedali: Ach, teraz som vyhrala grandslam, podarilo sa mi to. Prichádzajú sponzori a všade kam idem sa ku mne správajú ako k princeznej. To, že ste svetovou jednotkou a vyhrali ste grandslamy neznamená, že by ste sa k iným mali správať inak. Mám pocit, že Ash Barty to zvládala úžasne a myslím si, že aj Iga má také zameranie. K ostatným ľuďom okolo seba má stále veľký rešpekt,” dodala Kim Clijstersová.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × one =