Aryna Sabalenková, Marta Kosťuková, Roland Garros
Aryna Sabalenková a Marta Kosťuková (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

VIDEO Vybučaná Ukrajinka po súboji so Sabalenkovou: Tí ľudia by sa mali hanbiť!

PARÍŽ – Poriadne emotívnu dohru mal podľa očakávania pikantný bielorusko-ukrajinský súboj úvodného kola Roland Garros medzi svetovou dvojkou Arynou Sabalenkovou a ukrajinskou súperkou Martou Kosťukovou.


Marta Kosťuková, Roland Garros 2023
Marta Kosťuková (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Ukrajinka v zápase uhrala len päť hier a podľa očakávania odmietla po stretnutí bieloruskej súperke podať ruku za to, že jej rodná krajina sa spolupodieľa na invázii Ruska na Ukrajine.

“Bol to emočne náročný zápas, ďakujem fanúšikom za podporu. Cítim sa vo forme. Veľmi mi pomohlo, že som v januári získala titul na Australian Open. Dúfam, že aj v Paríži sa dostanem čo najďalej,” uviedla Sabalenková, ktorú najprv zaskočila reakcia fanúšikov, ktorí vybučali Ukrajinku za jej gesto a nedostatočné prejavenie rešpektu súperke.“Ospravedlňujem sa všetkým. Najskôr som si myslela, že bučíte na mňa, ale potom som pochopila, že sa ma snažíte podporiť. Ďakujem všetkým,” dodala dojatá rodáčka z Minsku.Aryna Sabalenková, Roland Garros
Aryna Sabalenková (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

K vypískaniu od fanúšikov sa následne vyjadrila aj mladá rodáčka z Kyjeva, ktorá podobnú reakciu publika nečakala: “To som nečakala. Nebudem na to nijak reagovať, ale tí ľudia by sa mali hanbiť. Chcem vidieť, ako budú reagovať za desať rokov, až vojna skončí,” odkázala Kosťuková francúzskym fanúšikom.

Zdroj: TASR, ts

About Majo Malinovský

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 5 =