Home Najdôležitejšie Alexander Zverev ukončil spoluprácu s trénerom: Toto je dôvod

Alexander Zverev ukončil spoluprácu s trénerom: Toto je dôvod

by Jaroslav Šípkar
Alexander Zverev, Dubaj

Alexander Zverev ukončil spoluprácu s trénerom a hľadá novú posilu do svojho tímu. Prezradil dôvod svojho rozhodnutia


Nemecký tenista Alexander Zverev ukončil spoluprácu so španielskym trénerom a bývalou svetovou dvadsiatkou Sergim Bruguerom. Rozišli sa po turnaji Masters v Madride, informoval o tom portál Eurosport.de.

„Môj otec, Bruguera a ja sme mali rozdielne názory na to, ako by som mal hrať po zranení,” vysvetľoval dôvody rozhodnutia Alexander Zverev.

Dodal tiež, že veľmi oceňuje prínos Brugueru na jeho úspechoch. Zverev hovoril, že zvažoval tohto trénera ako možnosť, kým jeho otec bude mať zdravotné problémy.

Zatiaľ nie je známe, kto nahradí Brugueru v tíme Zvereva. Jeho otec Alexander starší stále zostáva hlavným koučom. Ale ako Alex mladší zdôraznil, jeho otec “nemladne”.

Zverev je bývalou svetovou dvojkou, aktuálne mu patrí 27. pozícia v rebríčku ATP. Na grandslamovom Roland Garros hral v posledných dvoch rokoch semifinále.

Tohtoročná antuková sezóna mu ale nevychádza podľa predstáv. Ani na jednom z piatich turnajov nedokázal zdolať viac ako dvoch súperov. Naposledy v Ženeve stroskotal v semifinále na Chilanovi Jarrym.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 4 =