Home Audio/video VIDEO Víťazstvo v epickej dráme mal na dosah: Zronený dánsky tínedžer ukončil Australian Open v slzách

Andrej Rubľov, Holger Rune, Australian Open

MELBOURNE – Ruský tenista Andrej Rubľov postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Piaty nasadený hráč vyradil deviatku turnaja Holgera Runeho po päťsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:3, 4:6 a 7:6 (9).

VIDEO Ukrajinská vlajka ako provokácia: Gesto, ktoré predviedol Rus Rublev, šokovalo!

Epická dráma priniesla množstvo skvelých výmien a hlavne neskutočný obrat ruského tenistu. Ten v rozhodujúcom piatom sete prehrával 1:4 aj 2:5 a v dvanástej hre mal Rune na podaní Rusa dva mečbaly, ktoré ale trestuhodne zahodil a napokon pykal.

Holger Rune, Australian Open
Holger Rune (Foto: TASR/AP – Aaron Favila)

Aj v záverečnom supertajbrejku do desať bol Rune výrazne popredu, keď si vypracoval vedenie 5:0 a vyhrával aj 7:3, ani to mu však nebolo napokon platné. Kľúčový rozdiel bol v prvom podaní, kým Rubľov pálil eso za esom, Runemu v supertajbrejku odišiel prvý servis a to rozhodlo. Rubľov svoj tretí mečbal premenil na víťazstvo a po triumfe 11:9 sa za tri hodiny aj 39 minút radoval z postupu.

Andrej Rubľov, Australian Open
Andrej Rubľov (Foto: TASR/AP – Aaron Favila)

Dánsky tínedžer bol pochopiteľne po prehre poriadne zronený a kamery zachytili po epickom supertajbrejku jeho zaslzenú tvár, kým so slzami šťastia na kurte oslavoval ruský víťaz.

Päťsetovým bojom aj súboj Američanov

Maximálny počet setov videli diváci aj v zápase nenasadených Američanov. Uspel v ňom Ben Shelton, ktorý zdolal Jeffreyho Johna Wolfa 6:7 (5), 6:2, 6:7 (4), 7:6 (4), 6:2.

muži – dvojhra – osemfinále: Andrej Rubľov (Rus.-5) – Holger Rune (Dán.-9)  6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (9), Ben Shelton (USA) – Jeffrey John Wolf (USA) 6:7 (5), 6:2, 6:7 (4), 7:6 (4), 6:2

Zdroj: ts, TASR