Home Audio/video VIDEO Benčičová skončila na rakete Sabalenkovej, svetová štvorka Garciová šokujúco končí už v osemfinále

VIDEO Benčičová skončila na rakete Sabalenkovej, svetová štvorka Garciová šokujúco končí už v osemfinále

by Majo Malinovský
Magda Linettová, Caroline Garciová, Australian Open

MELBOURNE – Bieloruská tenistka Arina Sabalenková postúpila do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.


Piata nasadená hráčka zdolala v osemfinále turnajovú dvanástku Belindu Benčičovú zo Švajčiarska v dvoch setoch 7:5 a 6:2.

V boji o semifinále nastúpi proti Chorvátke Donne Vekičovej, ktorá vyradila českú tínedžerku Lindu Fruhvirtovú 6:2, 1:6 a 6:3.

Ďalšia Češka Karolína Plíšková postúpila po hladkej výhre nad Číňankou Čang Šuaj 6:0, 6:4.Štvrtá nasadená Caroline Garciová z Francúzska vypadla po prehre s Poľkou Magdou Linettovou 6:7 (3) a 4:6.

Bývalá svetová jednotka Plíšková sa na predchádzajúcej edícii turnaja nemohla predstaviť pre zranenie zápästia. Tento rok však nestratila ešte ani set a mohla by vylepšiť svoje maximum na podujatí, ktorým je semifinále z roku 2019. “Odohrala som tu svoj zrejme najlepší zápas vôbec. Výborný bol z mojej strany najmä prvý set. Funguje mi servis, loptičky ma poslúchajú,” pochvaľovala si Plíšková, ktorú v ďalšom meraní síl čaká Linetteová.

Tá si vo veku 30 rokov vylepšila v Austrálii kariérne maximum, v grandslamovom štvrťfinále bude premiérovo. “Svoju hru dokázala výrazne zlepšiť. Začala si veriť a je to na nej vidno. Je to bojovníčka a dokáže hrať výborne zo základnej čiary. Nesmiem dopustiť, aby v zápase udávala tempo,” prezradila recept na súperku Plíšková podľa AFP.Linetteová zostáva po vypadnutí Swiatekovej prekvapujúco poslednou poľskou nádejou na turnaji. “Vôbec tomu neverím. Nechápem, čo sa stalo. Nemôžem však povedať, že som to nečakala, pretože s mojou hrou som tu spokojná a mám momentálne dosť sebavedomia. Mala som však úžasnú súperku, ktorá dokáže výborne zahrať najmä na veľkých podujatiach. Vedela som, že budem musieť dobre podávať. Dala som si záležať,” tešila sa po stretnutí.

Sabalenkovú zlý úvod nerozhodil

Sabalenková prehrala proti Benčičovej hneď svoj úvodný servis, no vôbec ju to nerozhodilo. V ďalšom priebehu ukázala svoju mentálnu silu a kvalitu vychádzajúcu najmä z ostrého podania.“Život ma naučil, že negatívne emócie na kurte vám nepomôžu. Som šťastná, že sa mi podarilo udržať si správne mentálne nastavenie,” vyjadrila spokojnosť Bieloruska.

Olympijská šampiónka Benčičová priznala, že tentokrát na súperku nemala. “Mala som nejaké šance, ale proti nej musíte využiť všetky. Cítila som, že dnes nedokážem odolať jej sile,” priznala Švajčiarka.

ženy – dvojhra – osemfinále: Arina Sabalenková (Biel.-5) – Belinda Benčičová (Švaj.-12) 7:5, 6:2, Karolína Plíšková (ČR-30) – Čang Šuaj (Čína-23) 6:0, 6:4, Donna Vekičová (Chor.) – Linda Fruhvirtová (ČR) 6:2, 1:6, 6:3, Magda Linettová (Poľ.) – Caroline Garciová (Fr.-4) 7:6 (3), 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 1 =