Home Najdôležitejšie VIDEO Víťazný návrat Murrayho: V prvom kole vyradil Tiafoeho

VIDEO Víťazný návrat Murrayho: V prvom kole vyradil Tiafoeho

Andy Murray

NEW YORK – Britský tenista Andy Murray sa prebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v New Yorku. V úvodnom stretnutí vyradil domáceho Američana Francesa Tiafoeho 7:6 (6), 3:6, 6:1.

Pre trojnásobného grandslamového šampióna to bol víťazný návrat do súťažného diania, na hlavnom profesionálnom okruhu nehral od októbrového triumfu na turnaji v Antverpách.

V úvodnom sete dominoval u oboch hráčov predovšetkým servis, keď za celý set boli diváci svedkami len jedinej brejkbalovej šance, ktorú ale Murray odvrátil a prvú sadu musela rozhodnúť až skrátená hra. V tej britský hráč otočil nepriaznivý stav 5-2 a stal sa víťazom prvé setu po tajbrejkovom výsledkom 6-8.

V druhom sete bol servis opäť zbraňou oboch hráčov, ale v ôsmej hre sa podarilo Tiafoemu brejknúť Murrayho a druhý set vyhral 6:3. Rozhodnúť musel až tretí set, kde Murray nenechal nič na náhodu, rýchlo viedol 1:5 a poľahky dokráčal za víťazstvom v zápase, keď rozhodujúci set vyhral v pomere 6:1. V druhom kole sa stretne s Nemcom A. Zverevom.

dvojhra – 1. kolo:
 Taylor Fritz (USA) – Lloyd Harris (JAR) 6:1, 6:3, Kevin Anderson (JAR) – Kyle Edmund (V. Brit.) 7:6 (3), 4:6, 6:3, Borna Čorič (Chor.) – Benoit Paire (Fr.) 6:0, 1:0 – skreč, Reilly Opelka (USA) – Cameron Norrie (V. Brit.) 6:3, 6:4, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Alex de Minaur (Aus.) 6:2, 6:4, Felix Auger-Aliassime (Kan.-15) – Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 6:4, 6:1, Pablo Carreno-Busta (Šp.) – Dušan Lajovič (Srb.) 7:5, 6:1, Filip Krajinovič (Srb.) – Salvatore Caruso (Tal.) 7:5, 6:4, Andy Murray (V. Brit.) – Frances Tiafoe (USA) 7:6 (6), 3:6, 6:1, Ričardas Berankis (Lit.) – Tommy Paul (USA) 6:7 (4), 6:4, 7:5, Miloš Raonič (Kan.) – Sam Querrey (USA) 6:4, 6:4, Denis Shapovalov (Kan.-12) – Marin Čilič (Chor.) 6:3, 6:3