Home Audio/video Murray ako tréner Federera? Veľa by som sa naučil a…

Murray ako tréner Federera? Veľa by som sa naučil a…

by Majo Malinovský
Andy Murray, Roger Federer

LONDÝN – Andy Murray dlhé roky podáva na tenisových kurtoch parádne hráčske výkony a britský bojovník sa vždy postará o úchvatné tenisové divadlo. Aké by to ale asi bolo, keby sa trojnásobný grandslamový šampión ocitol v role trénera a koho by koučoval?
Koho by rád trénoval?

Na túto dilemu odpovedal pred nedávnom samotný dvojnásobný olympijský šampión. Ten dorazil do New Yorku, kde po prestávke zavinenej zranením plánuje absolvovať americký grandslam US Open, na ktorom bude konkurencia podstatne nižšia ako po iné roky. Počas povinnej 24-hodinovej karanténe po prílete odpovedal na viaceré otázky fanúšikov prostredníctvom príbehu na Instagrame. Rogera Federera, pretože by som sa veľa naučil a bolo by zaujímavé hovoriť s ním o tenise, sledovať ako trénuje a vyhráva,” odpovedal Murray na otázku, koho by rád koučoval.

Andy Murray, Instagram príbeh
Andy Murray by rád koučoval Federera (Foto: Instagram – Andy Murray)

Švajčiarsky maestro sa ale tak skoro v súťažnom dianí neobjaví. Federer po druhej operácii zraneného kolena predčasne ukončil sezónu a spravil tak v podstate v najlepšom možnom čase, pretože pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila súťažné dianie a tiež bodovanie v rebríčku ATP.Murray je pripravený

Britská hviezda veľmi dobre chápe, čím si Federer aktuálne prechádza, pretože si tým sám musel prejsť. V roku 2017 po zranení bedrového kĺbu si musel Murray od tenisu nútene oddýchnuť dva roky. Vlani kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom dokonca zvažoval ukončenie kariéry, ale nevzdal to. Brit sa dal dokopy a je pripravený nastúpiť a dokázať hlavne sám sebe, že na to ešte stále má.

Video: Youtube

US Open je pre Murrayho špeciálny

Americký grandslam má v srdci Brita svoje osobité miesto, pretože práve v New Yorku sa v roku 2012 po prvýkrát Murray radoval z cennej grandslamovej trofeje, keď v päťsetovom trháku pokoril fenomenálneho Djokoviča.Video: US Open

Okrem toho v rokoch 2013 a 2016 dvakrát ovládol trávnatý Wimbledon, v roku 2016 kraľoval svetovému rebríčku ATP a v rokoch 2012 aj 2016 vybojoval v Londýne a Riu v singli olympijské zlato. Všetci britskí fanúšikovia teraz veria, že Murray sa vráti v dobrej forme, zdravie vydrží a na US Open si zaspomína na svoje veľkolepé úspechy.

Andy Murray, US Open
Andy Murray (Foto: TASR/AP – Charles Krupa)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × one =