Home Audio/video VIDEO Vadila jej súperka z Bieloruska? Ukrajinská tenistka vzdala zápas už na deviatich z 18 turnajov!

VIDEO Vadila jej súperka z Bieloruska? Ukrajinská tenistka vzdala zápas už na deviatich z 18 turnajov!

by Majo Malinovský
Lesia Curenková

INDIAN WELLS – Osemfinálovou súperkou Bielorusky Aryny Sabalenkovej na prestížnom podujatí v Indian Wells bude Češka Barbora Krejčíková, ktorá si v 3. kole v pozícii nasadenej šestnástky poradila s Číňankou Wang Sin-jü 6:2, 6:7 (1) a 6:2.


Bieloruska postúpila bez boja. Jej súperka Lesia Curenková z Ukrajiny totiž nenastúpila na zápas “z osobných dôvodov”. Žiadne ďalšie detaily podľa AFP neuviedla, nie je známe, či faktorom k odstúpeniu bola ruská invázia na Ukrajinu, v ktorej Bielorusko poskytlo Rusku svoj priestor.Skrečovala 9 z 18 turnajov

Curenková sa odhlásila zo zápasu, respektíve ho skrečovala už v deviatich z 18 turnajov od vlaňajšieho podujatia v Indian Wells. V tomto ročníku Ukrajinka v kvalifikácii vyradila domácu Townsendovú a Britku Boulterovú, v hlavnom pavúku potom aj Číňanku Zhuovú a po trojsetovom boji aj favorizovanú Chorvátku Vekičovú.

Tá po prehratom zápase odmietla podať Ukrajinke ruku a ani sa neunúvala prísť k sieti k radujúcej sa víťazke. Tá za Chorvátkou prišla a natiahla ruku, ale tá namiesto toho balila svoje veci a Tsurenková sa podania nedočkala.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × one =