Home Audio/video VIDEO V nedeľu sa tešil z premiérového titulu, dnes vypadol proti 337. hráčovi sveta: Nástupca Nadala v Kitzbüheli zlyhal

KITZBÜHEL – Španielsky supertalent Carlos Alcaraz sa v rakúskom Kitzbüheli porúča už v prvom kole. V nedeľu triumfoval v Umagu, dnes však prišla studená sprcha v podobe prehry s domácim Erlerom, ktorému podľahol po setoch 7:5, 1:6, 6:2.

Obaja tenisti od úvodu na rýchlej antuke v horskom prostredí kvalitne servovali, ale prekvapivo išiel do vedenia o brejk domáci tenista, ktorý v piatej hre prelomil servis Alcaraza. Španiel sa postupne prebral, o dva gemy neskôr využil v poradí piaty brejkbal a bolo vyrovnané. Záver prvého setu však patril 337. hráčovi sveta, ktorý sa na prekvapenie všetkých prítomných ujal vedenia v zápase.

V druhom dejstve sa favorit prebudil, po dvoch brejkoch viedol už dominantných 5:0, Erler odvrátil kanára udržaným podaním, ale 18-ročný Španiel si servis postrážil a vyrovnal. V rozhodujúcom sete sa však rakúsky tenista vrátil k hre zo sady číslo jeden, výborne servoval a nepúšťal Alcaraza k brejkbalovým príležitostiam. Naopak sám svojho súpera dvakrát brejkol a pripísal si na konto rozhodne najväčšie víťazstvo v kariére.

dvojhra – 1. kolo:
Alexander Erler (Rak.) – Carlos Alcaraz (Šp.-10) 7:5, 1:6, 6:2, Gianluca Mager (Tal.) – Dennis Novak (Rak.) 6:4, 6:0, Holger Vitus Nodskov Rune (Dán.) – Stefano Travaglia (Tal.) 6:3, 6:4, Arthur Rinderknech (Fr.) – Federico Delbonis (Arg.-5) 6:2, 6:4, Marco Cecchinato (Tal.) – Radu Albot (Mold.) 6:3, 7:6 (7), Mario Vilella Martinez (Šp.) – Lukas Neumayer (Rak.) 6:7 (4), 7:5, 6:4, Daniel Altmaier (Nem.) – Laslo Djere (Srb.-6) 4:6, 6:3, 6:3