Home Audio/video VIDEO Už bol na kolenách: Nadal opäť dokázal, prečo je najväčším bojovníkom na okruhu

Rafael Nadal

INDIAN WELLS – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil na prestížnom americkom podujatí BNP Paribas Open v americkom Indian Wells do tretieho kola, ale na postup sa poriadne nadrel.

Nadal, ktorý mal v úvodnom kole ako nasadená štvorka voľný žreb, začal proti synovi českej legendy Sebastianovi Kordovi podľa predpokladov ako z veľkej knihy. Po dvoch brejkoch razom španielsky matador vyhrával 4:0 a keď za 36 minút vyhral úvodné dejstvo hladko 6:2 asi nikto nepochyboval o tom, že americký súper by ho mohol ešte potrápiť, opak ale bol napokon pravdou.

Uvoľnený Korda nastúpil do druhého setu ako vymenený a hneď v druhej hre zobral favoritovi podanie. Nadal sa viditeľne trápil a keď v šiestej hre Korda spravil ďalší brejk, z hladkého zisku setu (6:1) sa Američan radoval za 41 minút.

Nadal síce na úvodných dvoch podaniach v rozhodujúcom dejstve stratil len jediný fiftín a na prvom Kordovom servise prehral len na 30, ale od štvrtej hry začal prekvapujúco na kurte kraľovať jeho americký súper. Korda od stavu 1:2 získal štyri hry po sebe a za stavu 5:2 podával na víťazstvo v zápase. Nadal ale opäť ukázal, prečo je najväčším bojovníkom na okruhu ATP.

Španielsky matador sa získaním štyroch hier po sebe zdvihol z kolien a ujal vedenia 6:5 a aj keď v dvanástej hre už svoju víťaznú sériu nepredĺžil a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk, skúsenejší Nadal to zvládol. Korda od vedenia 3:2 prehral päť loptičiek po sebe a Rafa po viac ako dva a polhodinovom boji slávil postup do ďalšieho kola.