Home Audio/video VIDEO Tvrdá kritika srbského blogera: Pravidlá evidentne platia len pre Novaka Djokoviča

VIDEO Tvrdá kritika srbského blogera: Pravidlá evidentne platia len pre Novaka Djokoviča

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, US Open 2023

VIEDEŇ – Neplatia pravidlá na okruhu ATP pre všetkých tenistov rovnako?

Takúto otázku položil do pléna srbský bloger známy pod prezývkou Pavvy G, ktorý stále nezabudol na tvrdý trest a okamžitú diskvalifikáciu spojenú s pokutou Novaka Djokoviča na US Open v roku 2020. Teraz poukázal na podobný moment, pri ktorom sa prehrešku dopustil ruský tenista Daniil Medvedev.

Inkriminovaný moment sa odohral v úvodnom kole halového podujatia vo Viedni, kde ruský favorit čelil domácemu Arthurovi Filsovi. Za stavu 6:4 a 5:1 Rus odpinkol odrazenú loptičku, ktorá zasiahla diváčku sediacu za ním do tváre a podľa následného gesta samotný Medvedev trest očakával, ale žiadny neprišiel.

Ani varovanie ani diskvalifikácia

“Včera Medvedev trafil loptičku priamo do tváre fanynky. Pravidlá hovoria, že je to automatická diskvalifikácia a podľa Medvedevovej reakcie je zrejmé, že aj on počítal s diskvalifikáciou. Ale pamätajme, že pravidlá evidentne platia len pre Novaka Djokoviča. Medvedev nedostal ani varovanie,“ pokritizoval bloger Pavvy G a pripomenul kauzu Djokoviča, na ktorú nemôže zabudnúť.

“Djokovičova diskvalifikácia je známou vecou. Na čo sa ale zabúda, je tiež až vydieračská pokuta. Bol potrestaný 250 tisíc dolármi odobratých z prize money, 10 tisíc dolárov za nešportové správanie a 7,5 tisíc za to, že sa nezúčastnil pozápasovej tlačovej konferencie. To dohromady činí až 267 500 dolárov, čo je najvyššia pokuta v tenisovej histórii,“ pripomína tvrdý trest pre Noleho bloger.

Podobná situácia v tomto roku už rozplakala japonskú deblistku Miju Katoovú, ktorá podobne trafila zberačku loptičiek a po plači zasiahnutej podávačke loptičiek a sťažnostiach súperiek bola aj so svojou parťáčkou na Roland Garros diskvalifikovaná podobne ako Djokovič na US Open.Dôvod, prečo Medvedev na rozdiel od dvoch spomínaných prípadov nedostal ani varovanie môže byť ten, že na situáciu nepoukázal ani súper a ani reakcia postihnutej nebola nejak prehnaná a tak rozhodca privrel oči a do celej situácie nebol privolaný ani supervízor, ako tomu bolo v predošlých dvoch prípadoch.

Mal byť diskvalifikovaný?

“Či si myslím, že mal byť Medvedev diskvalifikovaný? Nie. Mal ale vtedy byť diskvalifikovaný Djokovič? Tiež nie,“ zakončil svoj postoj k problematike bloger a dodal: “Na pozápasovej tlačovej konferencii Medvedeva sa žiadny z novinárov na tento incident nespýtal a ani nespomenul, že podľa pravidiel mal byť diskvalifikovaný. Médiá si myslia, že sme hlupáci a snažia sa skrývať veci, ktoré nezodpovedajú ich naratívom. A teraz si predstavte, čo by sa dialo, keby to urobil Novak.“

Tak či onak Medvedev sa akémukoľvek trestu či varovaniu vo Viedni vyhol a už dnes si na konto môže vo finálovom súboji s talianskym súperom Jannikom Sinnerom na konto pripísať zisk ďalšej trofeje.

Zdroj: ts

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 2 =