Home Najdôležitejšie VIDEO Tsitsipasa opäť trápi operovaný lakeť: Nenastúpil proti Hurkaczovi, fanúšikov však upokojil

VIDEO Tsitsipasa opäť trápi operovaný lakeť: Nenastúpil proti Hurkaczovi, fanúšikov však upokojil

by Roderik Pastier
Stefanos Tsitsipas

MELBOURNE – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas prišiel o úvodný zápas novej sezóny. Na ATP Cupe sa chystal odohrať šláger so svetovou deviatkou Hubertom Hurkaczom, ale namiesto toho nakoniec zostal sedieť iba na lavičke. Dôvodom sú opakujúce sa problémy s operovaným lakťom, kvôli ktorým nakoniec do zápasu pustil svojho náhradníka Aristotelisa Thanosa.


Na konci roku 2021 mal Tsitsipas obrovskú radosť, že liečenie operovaného lakťa prebieha najlepším možným spôsobom a na tréningu je po dlhých dvoch rokoch schopný hrať bez bolestí. „Používam sval, o ktorom som skoro nevedel, že ho mám, pretože som ho nepoužíval kvôli ochrane kĺbu,“ priznal vtedy grécky hráč.

Lenže o pár dní neskôr je zase všetko inak a svetová štvorka musela vynechať prvý plánovaný singlový zápas od novembrovej operácie. Pred zápasom ho zachytili televízne kamery, ako si operovaný lakeť ľaduje a okamžite bolo jasné, že niečo nie je v poriadku.

A tiež nebolo. Tsitsipas do zápasu s Hurkaczom nenastúpil. Následne síce naskočil do zápasu štvorhry, ale v tej sa dosť šetril a bolo zrejmé, že nie je stopercentne pripravený na zápasovú záťaž.

Tsitsipas upokojil svojich fanúšikov

Grék však upokojil svojich fanúšikov, keď oznámil, že jeho hlavným cieľom je byť pripravený na Australian Open a vynechanie singlového súboja s Hurkaczom bola predovšetkým prevencia. „Rehabilitácia z mojej novembrovej operácie lakťa je zameraná hlavne na Melbourne a dnešný krok je len opatrením, aby som si bol istý, že sa na Melbourne zvládnem pripraviť,“ uviedol. Či sa však na ATP Cupe predstaví neoznámil. “Uvidíme, ako to bude prebiehať deň po dni a zápas od zápasu,” dodal.

Jeho nasadenie do štvorhry za rozhodnutého stavu bolo predovšetkým testom, v akej kondícii sa jeho problémová ruka nachádza. Jednalo sa navyše o logický krok, pretože v prípade problémov by prípadná skreč za rozhodnutého stavu toľko nemrzela ako počas dvojhry a tzv. živého zápasu. Či bude však pripravený v pondelkovom boji proti Argentíne aj na dvojhru, je otázne.Na kurte medzitým jeho náhradník, dvadsaťročný Aristotelis Thanos, ktorému patrí až 1076. miesto na rebríčku ATP, nebol pre Hurkacza adekvátnym súperom. Poliak svojho soka deklasoval 6:1, 6:2, nadviazal tak na predchádzajúce víťazstvo Kamila Majchrzaka a vybojoval pre Poľsko prvú výhru v základnej skupine.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + one =