Home Audio/video VIDEO Nečakaným hrdinom Ruska bol 167. hráč sveta: Medvedev sa po senzačnej prehre cítil fyzicky vyčerpaný

VIDEO Nečakaným hrdinom Ruska bol 167. hráč sveta: Medvedev sa po senzačnej prehre cítil fyzicky vyčerpaný

by Roderik Pastier
Daniil Medvedev

SYDNEY – Druhý tenista svetového rebríčka Daniil Medvedev zahájil sezónu nečakanou porážkou. Na ATP Cupe v Sydney, kde s ruským tímom obhajuje trofej, prehral po trojhodinovej bitke s Ugom Hubertom. Ruským hrdinom sa tak stal Roman Safjullin, až 167. hráč rebríčka, ktorý víťazstvo nad Francúzskom vybojoval s Medvedevom vo štvorhre.


Rusko v prvom zápase skupiny B dostal do vedenia Safjullin, ktorý zdolal Arthura Rinderknecha 2:1 na sety. Následne však strojca minuloročného titulu Medvedev podľahol 35. hráčovi rebríčku Humbertovi 7:6, 5:7 a 6:7. Rozhodujúci bod získali Rusi v deble po výhre dvakrát 6:4 nad Fabricom Martinom a Edouardom Rogerom-Vasselinom.

“Cítim sa fyzicky naozaj mizerne, to je všetko, čo k tomu teraz môžem povedať,” povedal víťaz posledného US Open Medvedev, ktorý sa dopustil 44 nevynútených chýb. Humbert si užíval najväčšiu výhru v kariére. “Bol to skvelý zápas. Som šťastný,” dodal potom, čo ruského favorita aj druhýkrát zdolal. V septembri 2020 to bolo na antuke v Hamburgu.

V skupine C Američania porazili 3:0 Kanadu, už po dvojhrách rozhodli Taylor Fritz s Johnom Isnerom. Do semifinále turnaja s dotáciou 10 miliónov dolárov postúpia víťazi štyroch skupín. ATP Cup skončí budúcu nedeľu, týždeň nato začne úvodný grandslam sezóny Australian Open.Zdroj: ts, sport.cz

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + four =