Home Audio/video VIDEO Opäť podvádzal? Tsitsipas v semifinálovej dráme rozzúril Zvereva: To isté urobil v Paríži

Alexander Zverev

CINCINNATI – Urobil to opäť a poriadne rozzúril svojho semifinálového súpera. Alexander Zverev mal počas dramatického boja o finále v americkom Cincinnati ťažké srdce na svojho gréckeho súpera Stefanosa Tsitsipasa.

Semifinálový súboj dvoch veľkých rivalov priniesol poriadnu trojsetovú drámu, ktorá divákov dvíhala zo sedadiel. Inkriminovaný moment sa odoral po skončení úvodného setu, ktorý vyhral Zverev 6:4.

Prestávka Tsitsipasa rozhnevala Zvereva

Tsitsipas požiadal rozhodcu o toilet break, ktorý je možné využiť po skončení setu, ale nemalo by ísť o dlhú prestávku. Zverev pri predlžovaní prestávky začal zúriť a rozhodcovi pripomínať, že podobné “kúsky” vystrája Tsitsipas pravidelne a nie je to v súlade s pravidlami.

“Vzal si so sebou celú tašku aj s telefónom a všetkým, čo tam má,” apeloval čakajúci Zverev na rozhodcu, ktorý sa snažil argumentovať tým, že Grék odišiel v sprievode. “Išiel do kúpeľne a na záchod s ním určite nikto nešiel,” vytiahol okamžitý protiargument Zverev, ktorému počas viac ako osemminútového čakania na súpera už poriadne tiekli nervy.

Robí to všade

Nemec mieril na to, že jeho grécky súper si vyžiadal prestávku len na to, aby na diaľku prostredníctvom svojho mobilu mohol komunikovať s otcom a zároveň svojim trénerom, pričom dostávať rady od kouča počas zápasu je na okruhu ATP zakázané. “To isté urobil v Paríži a bude to to isté, čo robí na všetkých turnajoch,” hneval sa Zverev.

A že naozaj môžu byť Nemcove obvinenia založené na pravde, potvrdili aspoň sčasti aj televízne zábery z kamier, ktoré zachytili otca a trénera Tsitsipasa ťukajúceho do mobilu práve v čase, keď sa jeho syn nachádzal v útrobách štadióna aj keď Stefanos obvinenia Zvereva z podvádzania kategoricky odmietol.

V každom prípade prestávka Grékovi pomohla a vyhratým setom 6:3 spravil Tsitsipas zo semifinále poriadnu drámu. Aj po druhom dejstve si Stefanos pýtal prestávku, ktorú mu už ale rozhodca nepovolil a v epickom súboji napokon s neskorším šampiónom padol v tajbrejku tretieho setu.

Po zápase ale Zverev preukázal športového ducha a na sieti gratuloval Grékovi k skvelému zápasu: “Neskutočné, keď hráme, veľa šťastia na US Open,” zaprial Nemec súperovi.

Potí sa a nerád sa prezlieka pred divákmi

“Išiel som do šatne, aby som sa prezliekol. Neprišlo mi vhodné, aby som si menil šortky priamo na kurte pred zrakmi všetkých divákov,” uviedol na margo obvinení Zvereva Tsitsipas na tlačovke po skončení zápasu a dodal: “Som človek, ktorý sa potí viac ako ostatní. Hrá sa mi lepšie, keď sa prezlečiem a na ďalší set nastupujem v čistom oblečení, takže s tým neprestanem.”

To, že ho rozhodca po druhom sete už do šatne nepustil, Tsitsipas zhodnotil vlažne: “Nebolo to od neho pekné. Nejako som ale dokázal aj spotený hrať. Musím sa potom pozrieť do pravidiel. “

Stalo sa mu to s ním už tretíkrát

Po výhre už pokojnejší Zverev si ale aj na pozápasovej tlačovke stál za svojím: “Bol som pravdaže trochu frustrovaný, ale to preto, lebo s ním sa mi to nestalo len pred piatym setom na Roland Garros, ale aj v Acapulcu,” uviedol.