Home Najdôležitejšie Prémie na US Open 2021: Pomoc pre hráčov z nižších priečok rebríčkov

Prémie na US Open 2021: Pomoc pre hráčov z nižších priečok rebríčkov

by Majo Malinovský
US Open, logo

NEW YORK – Tenisti a tenistky si v tomto roku na grandslamovom US Open rozdelia prémie vo výške 57,5 ​​milióna dolárov.


Finalisti zarobia menej, kvalifikanti viac

Oproti vlaňajšku si svoje zisky vylepšia účastníci kvalifikácie a tiež prvých kôl, naopak menej zarobia celkoví víťazi a porazení finalisti. Za zisk titulu vo dvojhre usporiadatelia vyplatia 2,5 milióna dolárov, o pol milióna menej ako pred rokom. Za triumf vo štvorhre víťazný pár zinkasuje 660 tisíc dolárov.

Finančné prostriedky určené pre kvalifikáciu sa oproti budgetu spred dvoch rokov, kedy sa naposledy kvalifikácia US Open hrala, navýšia o 66 percent až na šesť miliónov dolárov. Organizátori zvýšenou dotáciou kvalifikácie chcú podporiť tenistov z nižších poschodí svetových rebríčkov, ktorých sa pandémia koronavírusu ekonomicky dotkla najciteľnejšie.Porazený finalista 1,25 milióna

Za účasť v 1. kole dvojhry US Open zinkasujú hráči a hráčky 75 tisíc dolárov, čo je o 23 percent viac ako vlani. Za postup do druhého kola ich čaká odmena 115 tisíc, za 3. kolo 180 tisíc. Za semifinále dvojhry je vypísaná prémia 675 tisíc dolárov, porazení finalisti získajú šek na 1,25 milióna.

Kvalifikácia na záverečný grandslam sezóny v New Yorku odštartuje vo štvrtok, hlavné súťaže US Open začnú na budúci týždeň v pondelok.

Zdroj: ts, usopen

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − 8 =