Home Audio/video VIDEO Trestný fiftín, rozbitá raketa a problémy s páskou: Kyrgios opäť ukázal, prečo nesie prívlastok zlého chlapca

Nick Kyrgios

MELBOURNE – Austrálsky tenista Nick Kyrgios postúpil na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne do 3. kola dvojhry. V druhom kole zdolal po veľkom boji Francúza Humberta po setoch 5:7, 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:4. V treťom kole ho čaká Rakúšan Thiem.

Kyrgios: Bol to jeden z najbláznivejších zápasov za celú kariéru

Aby som bol úprimný, stále nerozumiem, čo sa stalo. Neviem, čo mám teraz cítiť. Bol to jeden z najpodivnejších zápasov, aký som kedy hral. Ani neviem, ako som sa z toho dostal,” priznal Kyrgios.

Ako zvyčajne, ani dnes si v zápase pri nepriaznivom skóre neodpustil svoje typické prehrešky.

Eso alebo páska?

V zápase sme boli niekoľkokrát svedkami momentu, kedy sa obom hráčom zdalo, že servis sa nedotkol pásky, ale systém bol proti a empajrovej rozhodkyni niekoľkokrát ukázal opak. S tým rozhodne nebol spokojný austrálsky tenista.

„Pozrite sa na to z opakovaného záberu, pozrite sa na to opäť! Bolo to nad páskou. Systém, ktorý vám tu ukazuje musí byť pokazený, reštartujte ho,” odporúčal Kyrgios empajrovej rozhodkyni Veljovičovej.

Po prehratom prvom sete si to odniesla, ako to už býva zvykom, aj Kyrgiosova raketa.

Nechýbal ani trestný fiftín

Kyrgios čelil v ôsmej hre tretieho setu brejkbalu, ktorý jeho francúzsky súper využil a ujal sa vedenia 5:3. To poriadne nahnevalo aktuálne 47. hráča sveta a nezaobišiel sa bez trestného fiftínu.

V treťom kole čaká austrálskeho búrliváka náročná prekážka v podobe Rakúšana Dominica Thiem a o zábavu a nádherný tenis bude rozhodne postarané.