MELBOURNE – Nórsky tenista Casper Ruud pre zranenie členka odstúpil z grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne.
V 1. kole dvojhry mal v utorok ako nasadená osmička nastúpiť proti slovenskej jednotke Alexovi Molčanovi, ktorého súperom napokon bude ruský „lucky loser“ Roman Safjullin.
Osemfinále neobháji
Ruud vlani získal päť titulov na okruhu ATP a po prvý raz sa dostal medzi elitnú svetovú desiatku. V Melbourne si vyvrtol členok počas nedeľňajšieho tréningu. „Dúfal som, že sa do začiatku zápasu s Molčanom zotavím a budem môcť nastúpiť na dvorec. Výron členka si však vyžaduje dlhšiu pauzu. Som veľmi sklamaný. Vlani som na Australian Open postúpil do osemfinále a teraz som chcel minimálne zopakovať tento výsledok. Grandslamy sú v tomto roku moja priorita,“ citovala slová Ruuda agentúra AFP.
Zdroj: TASR
Pridajte komentár