Home Australian Open Kučová na Australian Open vyradila neobľúbenú súperku: V Melbourne ju čaká senzačná premožiteľka Kvitovej

Kučová na Australian Open vyradila neobľúbenú súperku: V Melbourne ju čaká senzačná premožiteľka Kvitovej

by Majo Malinovský
Kristína Kučová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


V úvodnom kole zdolala Japonku Misaki Doiovú 6:3, 7:5 a odplatila jej prehru z januárového podujatia WTA v Adelaide. Jej ďalšou súperkou bude Rumunka Sorana Cirsteová, ktorá vyradila dvadsiatu nasadenú Češku Petru Kvitovú 6:2, 6:2.

Pozná ju od juniorských čias

S Cirsteovou má nová slovenská ženská singlová jednotka negatívnu bilanciu 0:1. Pred piatimi rokmi jej podľahla v troch setoch na turnaji v čínskom Šen-čene. “Cirsteovú poznám už od juniorských čias a pokúsim sa na zápas čo najlepšie pripraviť. Fyzicky sa cítim dobre, som lepšie aklimatizovaná ako v Adelaide,” uviedla Kučová, ktorá postupom do 2. kola Australian Open vyrovnala svoje maximum na úvodnom podujatí veľkej štvorky z roku 2017.

Kristína Kučová
Kristína Kučová (Foto: TASR/AP – Simon Baker)Odplatila jej prehru z Adelaide

V Melbourne Parku má už istú prémiu 154.000 austrálskych dolárov pred zdanením a 70 bodov do svetového rebríčka WTA. “Teší ma, že som vyhrala úvodný zápas a odplatila Doiovej prehru z Adelaide, kde to bolo na tri sety. Nemám rada súperky, ktoré hrajú takýmto nepríjemným štýlom a točia to,” povedala pre Slovenský rozhlas.

Kristína Kučová
Kristína Kučová (Foto: TASR/AP – Simon Baker)

ženy – dvojhra – 1. kolo: Kristína KUČOVÁ (SR) – Misaki Doiová (Jap.) 6:3, 7:5    

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 12 =