Home Audio/video VIDEO Djokovič na domácej pôde suverénny: Šancu nedal ani krajanovi a čaká ho boj o finále

Novak Djokovič

BELEHRAD – Najvyššie nasadený srbský tenista Novak Djokovič sa suverénnym spôsobom prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP v Belehrade. Vo štvrťfinále zdolal svojho krajana Miomira Kecmanoviča (8.) hladko 6:1, 6:3.

Svetová jednotka tak na domácej pôde bez straty setu zvládla za hodinu aj 16 minút aj svoje druhé vystúpenie a v boji o finále Djokoviča čaká víťaz súboja Karatsev – Mager.

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinovič)

Djokovič v derby s Kecmanovičom len jediný raz stratil vlastný servis a sám až päťkrát dokázal brejknúť súpera. Po prvom podaní mal úspešnosť 75 percent, kým jeho súper len 37.

Nezaváhal ani Berrettini

V prvom štvrťfinále si taliansky tenista Matteo Berrettini poradil s ďalším domácim zástupcom Filipom Krajinovičom, ktorého za necelú hodinku a pol zdolal dvakrát 6:4.

dvojhra – štvrťfinále: Novak Djokovič (Srb.-1) – Miomir Kecmanovič (Srb.-8) 6:1, 6:3, Filip Krajinovič (Srb.-5) – Matteo Berrretini (Ita.-2) 4:6, 4:6

Zdroj: ts, TASR