Home Audio/video VIDEO Súperku mala na lopate: Americká favoritka šokovala všetkých bizarným koncom

Amanda Anisimovová

INDIAN WELLS – Bizarný záver mal súboj druhého kola na prestížnom americkom podujatí BNP Paribas Open v americkom Indian Wells medzi domácou tenistkou Amandou Anisimovou a kanadskou súperkou Leylah Annie Fernandezovou.

Mala ju na lopate

Anisimová viedla 6:2, 5:3, na podaní súperky mala k dispozícii mečbal a zdalo sa, že o postupujúcej do ďalšieho kola je prakticky rozhodnuté. Postup mala absolútne na dosah ruky v desiatej hre druhého setu, keď za stavu 5:4 na servise vyhrávala Američanka 40:0 a to už absolútne nikto nepochyboval, že zápas musí dotiahnuť do víťazného konca, ale…

VIDEO Naomi Ósaková opäť v záplave sĺz: Nebudem nadávať, chcem len niečo povedať

Séria nevynútených chýb a ľahkých vyhodení pôsobí na prvý pohľad až dosť podozrivo, faktom je, že Anisimová si prakticky sama zo 40:0 prehrala podanie a vrátila súperku opäť do hry. Set dospel do tajbrejku, v ktorom domáca hráčka schytala debakel 0:7 a potom to prišlo…

Anisimová z ničoho nič zamierila k empajru a oznámila čínskej rozhodkyni Ťüan Čang, že v zápase končí. Nič nepomohli ani výzvy čínskej rozhodkyne, aby americká tenistka počkala na príchod supervízora. Američanka podala rozhodkyni ruku a okamžite opustila kurt.

Prekvapená kanadská súperka nechápala, čo sa deje a už len stihla odchádzajúcej súperke športovo zatlieskať, nedošlo ani na podanie rúk medzi oboma hráčkami. Oficiálnym dôvodom skreču mala byť choroba, čo je vzhľadom na priebeh dosť prekvapujúce, keďže dovtedy nevykazovala Anisimová žiadne zdravotné komplikácie.

Na iba 19-ročnú kanadskú tínedžerku v treťom kole čaká ďalšia americká prekážka v podobe obhajkyne vlaňajšieho štvrťfinále Shelby Rogersovej, ktorá v Indian Wells prekvapivo vyradila Ostapenkovú.