sobota, 2 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Naomi Ósaková opäť v záplave sĺz: Nebudem nadávať, chcem len niečo...

VIDEO Naomi Ósaková opäť v záplave sĺz: Nebudem nadávať, chcem len niečo povedať

INDIAN WELLS – Japonská tenistka Naomi Ósaková sa stala terčom verbálneho útoku od neznámej diváčky počas zápasu 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Indian Wells, v ktorom podľahla Ruske Veronike Kudermetovovej 0:6, 4:6.


 “Naomi, si na nič,” zakričala na 78. hráčku rebríčka WTA v úvodnom geme osoba z tribúny, ktorú sa však nepodarilo identifikovať a umpireová rozhodkyňa nechala pokračovať v hre. Informovala o tom agentúra AFP.

https://www.youtube.com/watch?v=-XksmKOCH5gVIDEO Kučová supersenzáciu nevyrobila: Nádejné vedenie na hviezdnu súperku nestačilo

Štvornásobnú grandslamovú šampiónku urážka z publika dohnala k slzám a počas prestávky požiadala o mikrofón, aby sa prihovorila publiku. “Chcem len niečo povedať. Nebudem nadávať. Nenadávam. Len ma to ťaží na srdci,” vravela Ósaková. Jej žiadosť však hlavná rozhodkyňa turnaja zamietla so slovami, že by išlo o bezprecedentnú záležitosť.

Pripomenula incident z vlaňajšieho Indian Wells

Ósaková po zápase pripomenula incident z Indian Wells spájajúci sa so sestrami Williamsovými, ktorých publikum v roku 2001 vybučalo. Ich otec Richard vtedy vyhlásil, že miestni bieli fanúšikovia sú rasisti a jeho dcéry tam už nevkročia. Serena sa na turnaj vrátila až po 14 rokoch, Venus o rok neskôr. “Už na mňa pokrikovali aj v minulosti. No keďže sa to stalo tu v Indian Wells, vybavilo sa mi video, kde urážajú sestry Williamsové. Ak ste ho nevideli, mali by ste si ho pozrieť. Neviem prečo, ale vošlo mi do hlavy a neustále som si ho v mysli prehrávala. Snažím sa neplakať,” povedala zlomeným hlasom Ósaková, ktorá vzápätí stručne zagratulovala ruskej súperke k postupu. “Musím sa len poďakovať a zablahoželať. Gratulujem k postupu,” obrátila sa ku Kudermetovovej.

Ósaková vlani šokovala tenisový svet priznaním, že trpí psychickými problémami. Na Roland Garros odstúpila po prvom kole, keď si odmietla splniť mediálne povinnosti. Zdôvodnila to psychickou vyčerpanosťou, pre ktorú si chcela oddýchnuť od tenisu. Následne sa odhlásila z ďalšieho grandslamového turnaja vo Wimbledone. Svojím priznaním vtedy upozornila na problematiku mentálneho zdravia športovcov.

Zdroj: TASR

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − six =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments