Home Audio/video VIDEO Štvrté finále, štvrtý titul a posun o viac ako 100 miest: Rozbehnutý Kližan pokračuje v zbieraní trofejí

Martin Kližan, Trofej, ITF Reggio Emilia

REGGIO EMILIA – Slovenský tenista Martin Kližan vo štvrtom finále v tomto roku dosiahol na antukovom podujatí ITF s dotáciou 25-tisíc USD v talianskom Reggio Emilia už na štvrtý tohtoročný titul.

Kližan v dnešnom finálovom súboji zdolal holandského súpera Jelleho Selsa za hodinu aj 32 minút dvakrát 6:4. Kližan tak po minulotýždňovom triumfe v španielskom Valldoreix získal celkovo už štvrtú tohtosezónnu trofej z podujatí ITF. Bývalý slovenský reprezentant a juniorský šampión Roland Garros v Taliansku triumfoval bez straty jediného setu a po úspešnom finále víťaznú trofej venoval zotavujúcemu sa premiérovi Róbertovi Ficovi.

Kližan vo finále využil štyri z dvanástich brejkbalov a pridal aj tri esá, holandský súper zo štyroch brejkbalov na brejk premenil dva a zaznamenal päť es. Kližan vyhral 34 zápas v sezóne a na konte má len štyri prehry, úspešne tak pokračuje vo svojom comebacku, ktorý ohlásil na konci minulého roka. V online rankingu sa Kližan z aktuálnej 712. pozície posunul už na 572. miesto rebríčka ATP.

finále: Jelle Sels (Ned) vs Martin Kližan 4:6, 4:6