Home Najdôležitejšie Toni Nadal: Ak Rafa vyhrá Roland Garros, určite neskončí

Toni Nadal: Ak Rafa vyhrá Roland Garros, určite neskončí

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Mutua Madrid Open

Toni Nadal vyhlásil, že ak Rafael Nadal vyhrá trofej na Roland Garros, tak určite neukončí kariéru.

Rafael Nadal pôjde na Roland Garros s tými najvyššími ambíciami a v prípade, že by svoj obľúbený grandslam vyhral, tak Toni Nadal neočakáva, že sa rozhodne skončiť kariéru.

“Vyhrať Roland Garros a odísť do dôchodku by bol vysnívaný koniec, ale myslím si, že ak sa mu to podarí, bude chcieť pokračovať. V takom prípade by neodišiel do dôchodku. Na Australian Open 2022 mal Covid-19 tri dni pred cestou, potom mal negatívny test a stále nevedel, či má cestovať,” pripomenul Toni Nadal v rozhovore pre Tennis Up To Date.

“Nakoniec sa rozhodol cestovať, začal s malou prípravou a turnaj vyhral. Na Roland Garros nepôjde preto, aby prehral v osemfinále, ale iba ak si myslí, že môže turnaj vyhrať. Stále má vďaka svojej mentalite a spôsobu bytia sebavedomie. Na Roland Garros nepôjde preto, aby prehral v osemfinále,” zdôraznil Rafov strýko a bývalý tréner.

37-ročný španielsky tenista bojoval v posledných rokoch so zraneniami a veľa toho neodohral. V príprave na Roland Garros odohral tri antukové turnaje: v Barcelone prehral v 2. kole s Alexom De Minaurom, v osemfinále v Madride ho zastavil Čech Jiří Lehečka a naposledy v Ríme prehral v 2. kole s Poliakom Hubertom Hurkaczom.

22-násobný grandslamový šampión ešte oficiálne nepotvrdil svoj štart v Paríži, no jeho tréner Carlos Moya v rozhovore pre Diari de Mallorca hovoril, že cieľom je na Roland Garros nastúpiť.

“Zatiaľ nie je nič rozhodnuté. Súťaží, výsledky nie sú obvyklé, ale má sa dobre, je šťastný. Nie je to to, na čo sme zvyknutí, ale tiež som vedel, že je to veľmi náročný proces. Teraz sa tento týždeň pokúsi posunúť vpred, myšlienka je byť budúci týždeň na Roland Garros. Cieľom je napredovať zo dňa na deň, pretože také sú podmienky,” hovoril Moya.

V inom rozhovore pre IB3 Televisió hovoril o náročnom procese, ktorým Rafael Nadal prechádza. “Postupujeme kúsok po kúsku, vstupujeme do súťaže a snažíme sa nabrať rytmus. Prešiel dlhú cestu, počas týchto mesiacov mal rôzne zranenia… Je jasné, že mu trochu chýba súťažný rytmus, ale nebude ho mať, pretože už nie sú žiadne turnaje. Všetko čo môže robiť je trénovať. Od Barcelony došlo k vývoju na fyzickej a mentálnej úrovni, ale predovšetkým v tom, že máme isté záruky, že vydržíme päťsetový zápas.” dodal Carlos Moya.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 3 =