Home Audio/video VIDEO Strhujúca finálová dráma so šokujúcim výsledkom: Dánsky supertalent otočil súboj s Djokovičom a prepísal históriu!

VIDEO Strhujúca finálová dráma so šokujúcim výsledkom: Dánsky supertalent otočil súboj s Djokovičom a prepísal históriu!

by Majo Malinovský
Holger Rune, Novak Djokovič

PARÍŽ – Stále iba 19-ročný dánsky supertalent Holger Rune zvládol vo svojom premiérovom finále na podujatí Masters 1000 aj finálový súboj s Novakom Djokovičom a v parížskej hale Bercy prepísal históriu.


Holger Rune, Novak Djokovič
Novak Djokovič a Holger Rune s trofejami (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Nole doplatil na zahadzovanie brejkbalov

Rune otočil finálový súboj s Djokovičom, keď po prehratom prvom sete (3:6), zvládol ďalšie dva (6:3, 7:5) aj keď musel doťahovať manko brejku. Dánsky mladíček bol podstatne efektívnejší vo využívaní brejkbalových príležitostí, keď na brejk premenil všetky tri ponúknuté možnosti, obhajca titulu a šesťnásobný šampión Djokovič naopak využil len dva z dvanástich brejkbalov!Poriadnu drámu priniesla posledná hra zápasu, v ktorej sa Nole zahryzol do mladučkého súpera, ale Rune dokázal na podaní odvrátiť všetkých šesť brejkbalov a v poradí svoj druhý mečbal v zápase premenil na historický triumf, ktorým prepísal históriu.Prepísal históriu

Holger Rune
Holger Rune s trofejou (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)

Rune sa totiž stal prvým hráčom v histórii, ktorý na jednom turnaji porazil päticu hráčov z elitnej desiatky. Sám sa po veľkom triumfe ako prvý Dán v histórii posunie do elitnej desiatky svetového rebríčka a zaistil si tiež post prvého náhradníka na záverečnom Turnaji majstrov.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + eighteen =