Rebecca Šramková, Sofya Lansereová
Rebecca Šramková s parťáčkou Sofyou Lansereovou s trofejou (Foto: empireslovakopen/Milan Hutera)

VIDEO Šramková v Trnave s deblovým titulom: Hrali sme uvoľnene proti skúseným deblistkám, my sme nemali čo stratiť

TRNAVA – Slovenská tenistka Rebecca Šramková získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Spolu s Ruskou Sofyou Lansereovou zvíťazili vo vyrovnanom finále nad taiwanským párom Pei-Chi Lee, Fang-Hsien Wu 4:6, 6:2, 11-9 za 86 minút. Pre zverenku trénera Jána Sabovčíka a kondičného Dávida Olasza je to štvrtý deblový titul na ženskom okruhu ITF, prvý od roku 2019.


„Bolo to veľmi uvoľnené finále. Nemali sme čo stratiť, ony dve sú skúsené deblistky. Štvorhru vôbec nehrávam. Som rada, že to dopadlo, ako to dopadlo. Snažili sme sa hrať rýchlo a vyšlo nám to,“ povedala Šramková v pozápasovej reakcii pre turnajovú stránku.

Dvadsaťpäťročná hráčka Národného tenisového centra hrala vo štvorhre na medzinárodnom podujatí naposledy v januári tohto roka vo Francúzsku.„Chcem sa sústrediť najmä na dvojhru. Ale určite keď bude nejaká príležitosť, tak si to pokojne môžeme so Sofyiou skúsiť znova. A možno sa z nás stanú aj hráčky na štvorhru,“ dodala Šramková.

Víťazky štvorhry si do rebríčka WTA pripísali 80 bodov. Šramková sa vďaka tomu posunula o vyše tristo miest nahor, v pondelkovom vydaní renkingu jej bude patriť 521. priečka.Zdroj: stz.sk, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − one =