Home Audio/video VIDEO Šokujúci koniec Tsitsipasa v Madride už v osemfinále: Proti 22. hráčovi neuhral ani set a finále neobháji

Stefanos Tsitsipas

MADRID – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas prekvapujúco neuspel v osemfinále na turnaji v Madride. V dnešnom zápase podľahol v dvoch setoch Nórovi Ruudovi po setoch 6:7(4), 4:6.

Obaja tenisti od úvodu zápasu výborne servovali a na riterne sa dostávali k príležitostiam len veľmi sporadicky. V prvých dvoch hrách si Tsitsipas s Ruudom udržali podanie cez zhodu, ale v ďalšom priebehu na podaní už dominovali a tak o vyrovnanom prvom sete rozhodovala skrátená hra. Ani v nej sa piatemu hráčovi sveta nepodarilo nájsť recept na bezchybný servis Nóra a po dvoch “minibrejkoch” po 57 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 1:0 pre Ruuda.

Tsitsipas si v zápase nevypracoval jediný brejkbal

Aj v druhom sete pokračoval výborný výkon 22. hráča sveta, ktorý svojho gréckeho súpera nepúšťal takmer k ničomu. Tsitsipas si nedokázal vypracovať počas celého dejstva žiaden brejkbal a po brejku v siedmom geme si Ruud na svoje konto pripísal jedno z najväčších víťazstiev v kariére.

Ruud sa stretne v boji o semifinále s Kazachom Bublikom, ktorý tiež prekvapujúco v roli outsidera zdolal ruskú kométu Karatseva.