Home Audio/video VIDEO Americký bombardér Isner zaskočil ďalšieho favorita a je vo štvrťfinále: Famózny výkon na servise podporený 29 esami

MADRID – Americký tenista John Isner vyradil na turnaji v Madride ďalšieho veľkého favorita. V osemfinálovom dueli zdolal Rusa Andreja Rubleva po setoch 7:6(4), 3:6 a 7:6(4).

Prvý set mal typický scenár, aký často môžeme sledovať v zápasoch amerického dlháňa. Počas celého dejstva si ani jeden z tenistov nedokázal vypracovať žiadnu brejkbalovú príležitosť a tak o osude prvej sady rozhodoval až tajbrejk. V ňom si Isner vytvoril komfortný náskok o štyri loptičky a po 45 minútach pohodovo dokráčal k výhre v prvom sete.

V druhom sete siedmy hráč sveta Rublev našiel recept na servis 36-ročného Isnera, prvýkrát prelomil podanie už v treťom geme a na konci setu sa mu to podarilo opäť. Po výsledku 6:3 bolo vyrovnané a išlo sa do rozhodujúcej sady. V nej si opäť obaja tenisti strážili svoje servisy a podobne ako v prvom sete, aj v rozhodujúcom dejstve o víťazovi rozhodovala až skrátená hra. Tajbrejk rozhodla jediná loptička, keď 39. hráč sveta za stavu 4:3 trafil parádny forhendový winner a zápas doviedol do úspešného konca.

V boji o semifinále narazí americký tenista na nasadenú trojku Thiema, ktorý zdolal v dvoch setoch Austrálčana de Minaura.