Home Audio/video VIDEO Skrat ruskej kométy v rozhodujúcom finálovom tajbrejku: Karatsev nezískal ani bod a z titulu sa teší Berrettini

Matteo Berrettini

BELEHRAD – Ruský tenista Aslan Karatsev po skalpe Novaka Djokoviča ďalší titul na svoje konto nepridá. Vo finálovom dueli v Belehrade podľahol Talianovi Berrettinimu po setoch 1:6, 6:3, 6:7(0).

Premožiteľ Djokoviča mal hrozný vstup do zápasu, najprv ešte vyrovnal na 1:1, ale od tohto stavu prehral 5 gemov v rade a po 28 minútach vyhrával prekvapivo Berrettini 1:0.

V druhom sete sa postupne Karatsev rozohral k lepšiemu výkonu, ale na servise to bolo opäť podobné trápenie ako vo včerajšom zápase proti svetovej jednotke, no v kľúčových momentoch udržal nervy na uzde. Po jedinom brejku si držal podanie až do konca setu a vyrovnal na 1:1.

V treťom sete to bol tvrdý boj o každý gem, ale bližšie k titulu mal taliansky tenista, ktorý v štvrtej hre prelomil podanie Rusa a viedol 3:1. Karatsev nezložil zbrane, ribrejkom sa dostal späť do zápasu a o vyrovnanom finálovom dueli rozhodovala až skrátená hra, kde ruská kométa šokujúco nevyhrala ani bod a ďalší titul po triumfe v Dubaji nezíska.

Dvadsaťpäťročný Berrettini získal svoj štvrtý singlový titul na okruhu ATP.