Home Audio/video VIDEO Famózny Nadal získal v Barcelone už svoj dvanásty titul: Vo finále zdolal vo výbornej forme hrajúceho Tsitsipasa

BARCELONA – Španielsky tenista Rafael Nadal sa dvanástykrát v kariére stal víťazom antukového turnaja ATP v Barcelone. Najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľnom finále dvojhry turnajovú dvojku, Gréka Stefanosa Tsitsipasa po trojsetovom boji 6:4, 6:7 (6) a 7:5.

Nadal nezačal finálový duel podľa predstáv a po stratenom podaní ku 0 prehrával už 1:3. Tsitsipas od úvodu efektívne servoval a Španiel našiel recept na jeho podanie až v ôsmej hre, kedy vyrovnal na 4:4. V nasledujúcom geme odvrátil tri brejkbaly a následne opäť brejkol Gréka a po 59 minútach viedol 1:0.

Druhá sada mala takmer identický scenár, antukový kráľ opäť prehrával 1:3, ale sériou troch gemov v rade otočil na 4:3. V desiatej hre musela svetová päťka odvracať dva mečbaly, čo sa jej aj podarilo a na prekvapenie všetkých prítomných fanúšikov Tsitsipas ovládol tajbrejk druhého setu a bolo vyrovnané.

Tretí set sa niesol vo vyrovnanom duchu, v prvých desiatich gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejku, ale tentokrát bol Nadal tým tenistom, ktorý práve v desiatej hre odvrátil mečbal. V nasledujúcom geme využil v poradí štvrtý brejkbal a záver zápasu si už postrážil.

Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Joan Monfort)

Zdroj: TASR, ts