Home Audio/video VIDEO Škandál u našich susedov: Šéf tenisového zväzu obvinený zo sexuálneho obťažovania neplnoletých!

VIDEO Škandál u našich susedov: Šéf tenisového zväzu obvinený zo sexuálneho obťažovania neplnoletých!

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Poriadny škandál riešia naši susedia v Poľsku, keď samotný šéf tamojšieho tenisového zväzu Miroslav Skrzypczynski bol viacerými hráčkami obvinený zo sexuálneho obťažovania a následne na svoj post rezignoval.


Prvé médium, ktoré o celej kauze zväzového šéfa informovalo, bol web Onet, ktorý priniesol rozhovor aj s jednou z obetí, terajšou poľskou poslankyňou a bývalou juniorskou hráčkou Katarzynou Kotulaovou.

Sexuálny predátor

“Počas tréningov mal nechutné poznámky voči nám, dospievajúcim dievčatám. Chlapcov sa pýtal, či by nás nechceli ošahávať. Často opakoval jednu vetu: Keď žena povie nie, myslí áno,“ priznáva šokujúco Kotulaová, ktorá v tom čase mala 13 alebo 14 rokov a Skrzypczynski bol v mladosti jej koučom.

Brutálne VIDEO z bitia mladej tenistky: Od rozzúreného otca schytala kopance a facky priamo na kurte!

“Často sa pod zámienkou diskusie o našich chybách s nami zatváral v šatni. Za zatvorenými dverami sa ma dotýkal na intímnych miestach, na prsiach a zadku,” dodáva v úprimnej spovedi bývalá tenistka, ktorú podľa jej slov sexuálny predátor Skrzypczynski obťažoval asi desaťkrát v priebehu troch rokov.Ako mnoho ďalších obetí podobného zaobchádzania ani ona dlho nenašla odvahu prehovoriť s niekým o jeho správaní: “Neviem, ťažko sa mi to dnes vysvetľuje… Dnes už sa všeobecne vie, čo je to obťažovanie alebo pedofilné správanie, ale vtedy… Možno sme si mysleli, že je to normálne?“

VIDEO Otec ma pred US Open skopal do bezvedomia: Bývalá svetová štvorka reaguje na brutálne násilie na tenisovom kurte

Ubližoval aj vlastnej dcére

Kotulaová pritom ani zďaleka nebola jedinou obeťou už bývalého šéfa poľského tenisu. Ešte pred rozhovorom s Kotulaovou prišiel web Onet s obvineniami, že bývalý kouč voči svojim zverencom používal aj fyzické a psychické násilie. Napríklad ich donútil stáť dlhý čas pri stene s rukami nad hlavou vždy, keď niečo zbabrali, alebo ich označoval číslami s ich aktuálnym nelichotivým umiestnením v rebríčku. Ponižovanie zverencov zavŕšil odpaľovaním loptičiek do nich.

Dcéra už bývalého šéfa tenisového zväzu zverejnila foto s monoklami (Foto: wiadomosci.onet.pl)

Poľský násilník a tyran neobišiel ani vlastnú rodinu. Jeho dcéra Ewelina sa “pochválila” fotografiou, na ktorej má poriadne monokle, za ktoré tiež podľa nej mohol jej vlastný otec. Ten ešte pred rezignáciou z postu šéfa poľského tenisu, ktorú zväz jednomyseľne prijal a nedávno verejne oznámil, všetky obvinenia poprel.

Skrzypczynski sa obhajoval tým, že z údajných obetí, ktorým ublížil, ani jedna nevystúpila verejne a neodhalila svoje meno. To ale zmenila Kotulaová, ktorá sa dnes už nebojí hovoriť: “Chce mená? Tak prosím, má ich mať, nebojím sa hovoriť. Volám sa Katarzyna Kotulaová a pred rokmi mi ako dieťaťu ublížil,“ uviedla rezolútne.Reagovali aj Swiateková a Hurkacz

K škandálu sa vyjadrila aj domáca suverénka a poľská svetová jednotka Iga Swiateková, ktorá povzbudila všetky obete fyzického či psychického násilia, na ktoré podľa jej slov treba brať ohľad a povzbudzovať ich v tom, aby sa o tom nebáli verejne hovoriť.

Podobný názor má aj poľská mužská jednotka Hubert Hurkacz. “Podporujem všetky ženy a všetky obete zneužívania,” uviedol na sociálnej sieti aktuálne desiaty hráč sveta, podľa ktorého by nikto nemal zneužívať svoje postavenie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + 13 =