Home Najdôležitejšie Nick Kyrgios odhalil, prečo odmietol finále Davis Cupu: Idem si do Saudskej Arábie po 6-cifernú výplatu

Nick Kyrgios odhalil, prečo odmietol finále Davis Cupu: Idem si do Saudskej Arábie po 6-cifernú výplatu

by Jaroslav Šípkar
Nick Kyrgios

Presviedčal ho Lleyton Hewitt aj Alex De Minaur, márne. Kontroverzný Nick Kyrgios uprednostnil peniaze. Idem si do Saudskej Arábie po 6-cifernú výplatu!


Austrália sa prvýkrát od roku 2003 dokázala dostať do finále Davis Cupu. Cez Holandsko a Chorvátsko sa dostala do boja o “šalátovú misu”, ale nestačila na Kanadu. Austrália nenastúpila v najsilnejšom zložení, chýbala najväčšia hviezda Nick Kyrgios.

Napriek tomu, že ho presviedčal daviscupový kapitán Lleyton Hewitt aj spoluhráč Alex De Minaur, odmietol účasť. „Neviem. Musíte sa opýtať jeho. Nemohol som sa snažiť tvrdšie,” hovoril Hewitt po turnaji na otázky ohľadom absencie Kyrgiosa. „Rovnako som sa snažil. Ale nezáležalo to na mne,” reagoval De Minaur.

V instagramovom príspevku, v ktorom De Minaur oslavoval víťazstvo Austrálie v semifinále sa jeden z fanúšikov opýtal Kyrgiosa, či je “zase zaneprázdnený kupovaním kabeliek alebo niečím takým?”. Na to mu tenista odpovedal: „Chystám sa ísť do Saudskej Arábie po 6-cifernú výplatu.” Kyrgios netají, že uprednostnil parádnu výplatu v Saudskej Arábii pred účasťou v Davis Cupe.

Kyrgios sa zúčastní exibičného turnaja v Saudskej Arábii Diriyah Tennis Cup, ktorý sa odohrá od 8. do 10. decembra. Na turnaji sa okrem neho predstavia aj Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev, Andrej Rublev, Taylor Fritz, Alexander Zverev, Cameron Norrie, Dominic Thiem a Stan Wawrinka.

zdroj: instagramPodobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × five =