Denis Shapovalov
Denis Shapovalov (Foto: TASR/AP - Manu Fernandez)

VIDEO Shapovalov sa po zápase vrátil k incidentu s Nadalom: Kanaďana sa zastal aj Becker

MELBOURNE – Kanadský tenista Denis Shapovalov spôsobil rozruch na Australian Open počas štvrťfinálového zápasu s Rafaelom Nadalom, keď rozhodcovi Carlosovi Bernadesovi vynadal za to, že slávneho Španiela netrestá za prekračovanie limitu pre začatie hry. Legendárny Boris Becker sa mladého hráča po zápase, v ktorom nakoniec Shapovalov po päťsetovej bitke prehral, ​​zastal.


„Ty si pustil hodiny tak pred 45 sekundami a on stále nie je pripravený hrať. Musíš mu dať trest,“ dožadoval sa Kanaďan márne pri empajrovom rozhodcovi. Keď opakovane videl, že nepochodí, zlostne si uľavil: „Vy, páni, ste všetci skorumpovaní. Ste všetci skorumpovaní.“

VIDEO Bizarný moment v zápase Nadala so Shapovalovom: Všetci ste skorumpovaní, kričal na rozhodcu 22-ročný Kanaďan!

Po zápase síce svoje slová miernil, ale na pocite nespravodlivosti trval. „Trochu som to prehnal, keď som hovoril o tom, že je skorumpovaný. To zo mňa hovorili emócie, ale inak si trvám na svojom. Myslím, že je to nefér, keď vidíte, čo všetko Rafovi prechádza,“ vysvetľoval Shapovalov.

„Ja som pripravený a vidím, ako hodiny odpočítavajú 3, 2, 1 až k nule, pozriem sa k empajru a pochopiteľne sa musím ozvať a niečo povedať. Ja už som pripravený minútu a pol a on (rozhodca) povie, že Rafovi nedá trest, pretože som to ja, kto nie je pripravený. Toto je pre mňa fakt vtip, keď niekto niečo také povie,“ hneval sa na rozhodcu Kanaďan.

„Rešpektujem všetko, čo Rafa dokázal, je to neuveriteľný hráč. Je ale frustrujúce, keď máte pocit, že nehráte len proti súperovi, ale aj proti rozhodcovi a všetkému ostatnému,“ dodal.



Shapovalova sa zastal aj Becker

„Keby sa empajrový rozhodca držal striktne pravidiel, tak má Shapovalov samozrejme pravdu. Servujúci hráč rozhoduje o tom, ako rýchlo sa bude hrať. A Nadal nebol po 45 sekundách pripravený na hru,“ upozornila nemecká legenda v programe Matchball Becker na stanici Eurosport.

„Hráči ako Nadal, Djokovič či Federer majú určitý status, ale aj oni musia dodržiavať pravidlá,“ dodal Becker.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × two =