Home Audio/video VIDEO Senzačný triumf premožiteľa Gombosa v mníchovskom semifinále: Basilašvili vyradil nasadenú dvojku a zahrá si o titul

MNÍCHOV – Gruzínsky tenista Nikoloz Basilašvili sa prebojoval na turnaji v Mníchove už do finále. V semifinálovom dueli vyradil nasadenú dvojku Nóra Ruuda hladko po setoch 6:1, 6:2.

Basilašvili hral od úvodu tenis vysokej úrovne a už v tretej hre prelomil podanie favorizovaného Ruuda. Od tohto momentu nezískala nasadená dvojka vo zvyšku setu ani gem a po 31 minútach svietil na ukazovateli skóre prekvapivý stav 6:1.

Druhý set pokračoval 35. hráč sveta v nastolenom trende a v druhej hre brejkom odskočil už na rozdiel dvoch gemov. Náskok jedného brejku si udržiaval počas celého setu, Ruud si na riterne nevedel dať rady. Kľúčový gem druhého setu a zároveň aj zápasu sa odohral v ôsmej hre, kedy Basilašvili využil v poradí druhý mečbal a zaslúžene postúpil do finále.