Alexandr Dolgopolov (Foto: TASR)

VIDEO Príbeh obrovského bojovníka napísal svoju poslednú kapitolu: Ukrajinec definitívne oznámil koniec kariéry

KYJEV – Ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov sa z ATP okruhu vytratil v roku 2018 a dlhé tri roky živil nádej na návrat. Podstúpil viacero operácií, snažil sa vrátiť k tréningovému procesu, ale bolesti neustupovali. Bývalá svetová trinástka sa tak rozhodla zavesiť raketu na klinec.


„Dúfam, že ma bola aspoň zábava na kurte sledovať,“ cituje Dolgopolova oficiálny web ATP, ktorý priniesol informáciu o jeho konci. Ukrajinec sa vyznačoval pestrou hrou, bol obrovským bojovníkom a zaradil sa do širšej svetovej špičky.

„Nikdy som neprelomil žiadny tenisový rekord, ale dúfam, že som hral zábavný tenis pre fanúšikov,“ priznal a dodal dôvod, pre ktorý sa rozhodol ukončiť svoju bohatú kariéru. „Zranenie môjho zápästia sa prihodilo pred tromi rokmi v Austrálii, pri snahe zriternovať loptičku,“ uviedol 32-ročný Ukrajinec.

„Cítil som bolesť, ale nebolo to nič vážne. Dokonca som na Australian Open došiel do tretieho kola. Nikdy som si nemyslel, že by to mohol byť začiatok konca mojej kariéry,“ pokračoval. Jeho zranenie sa postupom času zhoršovalo, dal si aj trojmesačnú pauzu, ale bez úspechu. Následne odohral už len dva zápasy a skončil na maródke.

„Počas nasledujúcich rokov som sa niekoľkokrát pokúšal o návrat, podstúpil som dve operácie, ale stále pociťujem bolesť,“ dodal.Dolgopolov počas svojej kariéry vystúpal až na 13. miesto v rebríčku dvojhry. Získal tri tituly na okruhu ATP, o dve viac pridal na challengeroch. V roku 2011 navyše triumfoval po boku Belgičana Malissa vo štvorhre v Indian Wells.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič ukázal svoju veľkosť: Vo finále Roland Garros vstal z popola a po obrate zasadol na parížsky trón

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + twenty =