Home Audio/video VIDEO Senzačný obrat sa nekoná: Molčan s Kleinom padli aj vo štvorhre a Slovensko sa rozlúčilo s finálovým turnajom Davis Cupu

VIDEO Senzačný obrat sa nekoná: Molčan s Kleinom padli aj vo štvorhre a Slovensko sa rozlúčilo s finálovým turnajom Davis Cupu

by Majo Malinovský
Tibor Tóth, Alex Molčan

GRONINGEN – Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrávajú na harde v Groningene s Holandskom 0:3.


O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postarali Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop, ktorí vo štvorhre zdolali pár Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3. Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou.

Slovenský kapitán Tibor Tóth urobil pred štvorhrou zmenu v nominácii a namiesto Jozefa Kovalíka nastúpil Molčan. Holanďanom vyšiel úvod zápasu, keď v treťom geme prelomili podanie Molčana a ujali sa vedenia 2:1. Koolhof úradoval na sieti a potvrdzoval, prečo je svetovou deblovou jednotkou. Vo štvrtej hre mali Slováci tri šance vyrovnať na 2:2, no Koolhof si udržal servis a holandský tandem pretavil výhodu brejku v zisk prvého setu.Na začiatku druhého dejstva domáci po skvelom returne Middelkoopa Slovákov opäť brejkli, následne odskočili Molčanovi s Kleinom na 3:0 a zápas už dotiahli do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenili Koolhof s Middelkoopom hneď prvý mečbal a rozjasali vypredanú halu Martini Plaza. Holanďania odplatili slovenskému tímu prehru 1:4 zo štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC z roku 2005.

Holandsko – SLOVENSKO 3:0 po štvorhre      
Tallon Griekspoor – Lukáš Klein 7:6 (6), 2:6, 6:4
Tim van Rijthoven – Alex Molčan 7:6 (6), 5:7, 6:3
Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop – Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + sixteen =

1 comment

Slováci v akcii: Nedeľa 5. februára 5 februára, 2023 - 2:38 pm

[…] VIDEO Senzačný obrat sa nekoná: Molčan s Kleinom padli aj vo štvorhre a Slovensko sa rozlúčil… […]

Reply