Home Najdôležitejšie Ani na štvrtý pokus to nevyšlo: Slováci v Holandsku neuhrali ani bod

Ani na štvrtý pokus to nevyšlo: Slováci v Holandsku neuhrali ani bod

by Majo Malinovský
Jozef Kovalík, Slovensko, Davis Cup

GRONINGEN – Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v Groningene s Holandskom 0:4.


O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postarali Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop, ktorí vo štvorhre zdolali pár Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3. V záverečnej dvojhre 39-ročný Middelkoop zdolal Jozefa Kovalíka 6:4, 6:4.

Podľa slovenského kapitána Tibora Tótha zvíťazili Holanďania zaslúžene. “Škoda, že Lukáš Klein s Alexom Molčanom v sobotu nevyhrali tajbrejky úvodných setov. Mohlo to byť úplne iné, teraz je to však už iba v rovine teórie. Vedeli sme, že Holanďania sú výborní deblisti a na dvorci to potvrdili. Jednoznačne ovládli zápas, hrali veľmi dobre a nedali nám žiadnu šancu. Rozhodol som sa vo štvorhre pre Alexa, lebo už mal za sebou zápas a s Lukim Kleinom v minulosti hrával debla. Jojo to mal veľmi ťažké. Middelkoop bol v eufórii, hral na dva-tri údery. Jojo bol stuhnutý, v sobotu celý deň presedel,” uviedol Tóth pre JOJ Šport.Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou. Postup na finálový turnaj si okrem Holandska už zaistili Francúzsko, USA, Švajčiarsko, Veľká Británia, Srbsko, Kórejská republika a Švédsko. Minuloroční finalisti Kanada a Austrália majú účasť zabezpečenú automaticky. Vďaka voľným kartám od Medzinárodnej tenisovej federácie ITF si na prestížnom podujatí zahrajú aj Španielsko a Taliansko.

kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

Holandsko – SLOVENSKO 4:0
Tallon Griekspoor – Lukáš Klein 7:6 (6), 2:6, 6:4
Tim van Rijthoven – Alex Molčan 7:6 (6), 5:7, 6:3
Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop – Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3
Middelkoop – Jozef Kovalík 6:4, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × one =

1 comment

Slováci v akcii: Nedeľa 5. februára 5 februára, 2023 - 6:53 pm

[…] – Matwe Middelkoop (Ned) vs Jozef Kovalík 6:4, […]

Reply