Home Audio/video VIDEO Senzácia v mužskej časti Australian Open: Taliansky búrlivák vyradil domáceho mladíka

VIDEO Senzácia v mužskej časti Australian Open: Taliansky búrlivák vyradil domáceho mladíka

by Roderik Pastier

MELBOURNE – Taliansky tenista Fabio Fognini senzačne zdolal v treťom kole Australian Open domáceho de Minaura hladko 3:0 na sety. V osemfinále vyzve nasadenú dvojku Rafaela Nadala.


Od úvodu zápasu obaja tenisti výborne servovali a v prvých siedmych gemoch nemal ani jeden z hráčov žiadnu brejkbalovú príležitosť. Ďalšie tri hry mali úplne iný obraz, boli sme svedkami troch brejkov. Fognini brejkol na 5:3, následne de Minaur kontroval ribrejkom, ale v desiatej hre opäť prišiel o servis a prehrával 0:1.

17. hráč sveta bol aj v druhom sete dominantný na podaní a počas celej sady mal de Minaur jediný brejkbal, ktorý nevyužil. Naopak Fognini v siedmej hre premenil v poradí druhý brejkbal a náskok si až do konca setu pohodovo postrážil.

Ani v treťom sete nenašiel Austrálčan recept na talianskeho súpera

21-ročný tenista nezachytil ani úvod do tretieho setu, po pár minútach prehrával už 1:5. Sériou troch gemov znížil na 4:5, ale posledné slovo mal Fognini, ktorý dopodával zápas do víťazného konca.

V osemfinále ho čaká nasadená dvojka Španiel Rafael Nadal. Talian dokázal poraziť antukového kráľa štyrikrát počas celej kariéry, naopak prehru bral v dvanástich prípadoch.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + two =