Home Audio/video VIDEO Nadal to v treťom kole nemal ľahké: Každý zápas na tejto úrovni je ťažký

VIDEO Nadal to v treťom kole nemal ľahké: Každý zápas na tejto úrovni je ťažký

Rafael Nadal

MELBOURNE – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Melbournsky šampión z roku 2009 zvíťazil v 3. kole ako nasadená dvojka nad Britom Cameronom Norriem 7:5, 6:2, 7:5. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti Talianovi Fabiovi Fogninimu.

V úvode zápasu sme boli svedkami štyroch udržaných servisov a prekvapivo bol Nadal tým hráčom, ktorý prvýkrát v zápase stratil podanie. Španiel však dokázal kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. V ďalšom priebehu prvej sady bol opäť dominantou servis oboch tenistov, ale v dvanástej hre Rafa opäť prelomil podanie Norrieho a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set mal podobný scenár ako ten prvý, podanie dominovalo v úvodných štyroch gemoch, ale následne svetová dvojka od stavu 2:2 získala štyri hry v rade a po 33 minútach ovládla druhý set po výsledku 6:2.

Ani v treťom sete sa obraz hry nezmenil, obaja tenisti spoľahlivo servovali a nedostávali sa k brejkbalovým príležitostiam. Definitívny klinec do rakvy pribil Nadal v dvanástej a zároveň poslednej hre tretieho setu, kedy využil hneď prvý mečbal a zaslúžene postúpil.

V osemfinále na neho čaká Talian Fognini, ktorý prekvapivo vyradil domáceho mladíka de Minaura hladko 3:0 na sety.

“Každý zápas na tejto úrovni je ťažký. Na začiatku som mal problémy s využívaním brejkbalov, robil som veľa nevynútených chýb. Celkovo mám však dobrý pocit z toho, že budem v akcii aj počas druhého grandslamového týždňa,” povedal na úvod pozápasového rozhovoru Nadal.

“V ďalších zápasoch sa pokúsim zlepšiť. Proti Fogninimu to bude náročné. Fabio ma už v minulosti zdolal, po pauze zavinenej zranením je hladný po úspechoch. Ak chcem uspieť, musím podať maximálny výkon,” dodal antukový kráľ.