Home Najdôležitejšie VIDEO Schmiedlová nestačila na skúsenú Francúzku: V Tenerife končí vo štvrťfinále

Anna Karolína Schmiedlová

ADEJE – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila na turnaji WTA na Tenerife vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom stretnutí nestačila na Francúzku Alize Cornetovú dva razy 3:6.

Na rýchlom hardovom povrchu obe tenistky od úvodu výborne servovali a v prvých siedmych hrách diváci neboli svedkami žiadneho brejku. V ôsmom geme sa na riterne dostala k slovu favorizovaná Cornetová, ktorá prelomila servis Schmiedlovej ku 15 a následne nemala problém dopodávať set do víťazného konca. Po 47 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 1-0.

Francúzka pokračovala v nastolenom trende aj v druhom dejstve, už v prvom geme brejkla Slovenku a o pár minút to už bolo hrozivých 5:1. Schmiedlová ešte zdramatizovala druhý set, znížila na 3:5, ale následne stratila podanie zo 40:0 a s turnajom v Tenerife sa tak lúči vo štvrťfinále.