Home Najdôležitejšie VIDEO Povinné očkovanie na Australian Open? Stotožňujem sa s Novakom, priznáva Medvedev

VIDEO Povinné očkovanie na Australian Open? Stotožňujem sa s Novakom, priznáva Medvedev

by Roderik Pastier
Daniil Medvedev

MELBOURNE – Organizátori prvého grandslamu nasledujúcej sezóny v stredu vyhlásili, že turnaj bude len pre očkovaných tenistov. Je preto otázne, koľko hráčov sa na Australian Open predstaví, pretože viacerí vakcináciu odmietajú. Medzi nimi je aj Novak Djokovič a v najnovšom rozhovore o tom prehovoril aj Daniil Medvedev.


Postoj Austrálčanov sa mu nepáči

„Je to jednoduché. Pokiaľ nebudete očkovaní, musíte stráviť dva týždne v karanténe a myslím, že s tým hráči nebudú súhlasiť. Takže podľa toho, kto sa zúčastní, budeme vedieť, kto je očkovaní a kto nie,” povedal Medvedev na tlačovej konferencii v Moskve.

„Pred pár dňami som čítal, čo na túto tému povedal Novak a musím povedať, že s ním úplne súhlasím. Povedal, že by nerád zverejňoval svoje lekárske záznamy. Zastávam rovnaký názor a nejde len o očkovanie, ale aj všeobecne o zdravotný stav hráčov,” pokračoval.

Nie si zaočkovaný Novak? Bohužiaľ, na Australian Open si nezahráš!

„Keď som sa odhlásil z Kremlin Cupu, ATP odo mňa žiadala, aby som uviedol dôvod, tak som im povedal, že je to kvôli únave. To samozrejme nebola úplne pravda a nepoviem vám, z akého dôvodu som sa už na Indian Wells necítil vo svojej koži,” prehlásil bez akéhokoľvek rešpektu druhý hráč sveta.

„Sme jediný šport, ktorý sa hrá 11 mesiacov v roku. Finále Davis Cupu je na programe 5. decembra a do Austrálie sa bude odlietať hneď po Vianociach. Takže si musíte vybrať, či si radšej oddýchnete alebo začnete prípravu takmer bez odpočinku,” vyjadril svoju nespokojnosť nad tenisovým kalendárom.Aj napriek všetkým komplikáciám spojených s cestou do Austrálie by sa Medvedev rád februárového grandslamu zúčastnil. „Za seba môžem povedať, že v Austrálii hrať chcem. To je všetko, čo k tomu aktuálne môžem povedať,” dodal.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen + 2 =