Home Audio/video VIDEO Ruud útočí na post svetovej jednotky: V šlágri s talianskym bombardérom nestratil ani set

Casper Ruud

NEW YORK – Nórsky tenista Casper Ruud je prvý semifinalista záverečného grandslamového turnaja sezóny US Open.

Siedmy najvyššie nasadený hráč si v utorňajšom stretnutí štvrťfinále poradil s turnajovou štrnástkou Talianom Matteom Berrettinim 6:1, 6:4, 7:6 (4).

Berrettinimu k víťazstvu nepomohlo ani 13 es, jeho súper nemal ani jedno. Ruud je prvý Nór v histórii, ktorý sa prebojoval do semifinále na US Open. “Všetko sa mi darilo. Potreboval som nejaké údery zahrať presne tak, ako som ich aj zahral,” povedal Ruud po zápase.

muži – dvojhra – štvrťfinále: Casper Ruud (Nór.-7) – Matteo Berrettini (Tal.-14) 6:1, 6:4, 7:6 (4)