Home Audio/video VIDEO Rusko má na Australian Open semifinálové zastúpenie: Rublev si to rozdá s Medvedevom

VIDEO Rusko má na Australian Open semifinálové zastúpenie: Rublev si to rozdá s Medvedevom

by Majo Malinovský
Andrej Rublev, Daniil Medvedev

MELBOURNE – Ruský tenista Daniil Medvedev postúpil prvýkrát v kariére do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


V osemfinále ako nasadená štvorka zdolal Američana Mackenzieho McDonalda 6:4, 6:2, 6:3 a natiahol víťaznú sériu už na 18 zápasov.

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti svojmu krajanovi Andrejovi Rubľovovi, ktorý v pozícii nasadenej sedmičky viedol nad Nórom Casperom Ruudom 6:2, 7:6 (3), keď jeho súper zápas skrečoval. Medvedev a Rubľov sú v úvode sezóny vo výbornej forme, pred začiatkom Australian Open sa postarali o triumf ruských farieb na ATP Cup-e.



Dočkal sa ruského derby

Medvedev počas impozantnej víťaznej šnúry nenašiel premožiteľa ani na podujatí Masters 1000 v Paríži a na turnaji majstrov v Londýne. “Proti McDonaldovi som odohral skvelý zápas, na kurte som sa cítil výborne. Iba raz som stratil servis, aj to na začiatku prvého setu. Budem držať palce Andrejovi, ak totiž vyhrá, Rusko bude mať v Melbourne s určitosťou svoje zastúpenie v semifinále singla,” uviedol Medvedev pre akreditované médiá.  

Andrej Rubľov (Rus.-7) – Casper Ruud (Nór.-24) 6:2, 7:6 (3) . skreč



Daniil Medvedev (Rus.-4) – Mackenzie McDonald (USA) 6:4, 6:2, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 5 =